Opera ukázala Operu Mobile postavenou na WebKitu

1

Opera

Zatímco původně měla norská společnost Opera Software ukazovat na právě probíhajícím mezinárodním mobilním veletrhu MWC v Barceloně pouze prototyp experimentálního prohlížeče Opera Ice, tak kvůli nedávnému rozhodnutí opustit vlastní vykreslovací jádro Presto a se všemi produkty přejít k WebKitu toho nakonec odhalila víc.

Konkrétně prvním novinářům poskytla přístup k první testovací verzi Opery Mobile postavené na vykreslovacím jádře WebKit. A hned z kraje je jasné, že se změnou vykreslovacího jádra nedojde jen k úpravě vnitřností prohlížeče, ale k celkovému přepracování všeho, včetně uživatelského vzhledu.

Ten, i přesto že je stejně zatím stejně jako zbytek aplikace v rané testovací verzi, bude čistší než současná Opera Mobile a celkově bude daleko více podobný konkurenčnímu Chromu pro Android. Podle všeho se například veškeré rychlé ovládání (zpět, dopředu, …) přesune z dolní lišty, která tímto krokem zanikne, nahoru, vedle kombinovaného textového pole s internetovou adresou právě prohlížené stránky a vyhledáváním.

Čistě z hlediska výkonu je na tom testovací verze Opery údajně velmi dobře. Jak načítání, tak i následná navigace po stránce je prý bleskurychlá, údajně dokonce rychlejší, než v normální verzi využívající Presto.

Zdroj: theVerge

 

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here