Opera Max beta – komprese videí, obrázků i textu

0

Internetové prohlížeče Opera zná a používá mnoho uživatelů jak na svým počítačích, tak v mobilních telefonech. V mobilních telefonech jsou často doceňovány proto, že díky speciální funkci komprimují data a šetří tak váš FUP. Nyní Opera přišla s beta verzí aplikace, která dokáže šetřit vaše data napříč všemi aplikacemi.

Opera-Max-horizontal

V dnešní době a zejména na našem trhu došlo v poslední době k velkému nárůstu uživatelů internetu v mobilu. Ten se sice stává běžnou součástí našeho života a ve smartphonech jej užívá drtivá většina uživatelů (podle některých zdrojů to bylo v srpnu letošního roku více než 3,7 milionů uživatelů), přesto je pro mnohé stále cenově nedostupný internet s vysokým či neomezeným FUP a volí variantu s nízkým FUP. Prohlížeče Opera a nyní aplikace Opera Max by mohly být, alespoň v našich končinách, velmi oblíbené pro svou úsporu dat.

Současná beta verze úsporu dat negarantuje vždy. Je to poměrně logické s přihlédnutím k faktu, že se nejedná o finální verzi. Pokud bychom měli popsat, jak v reálu aplikace funguje, řekli bychom, že vytvoří VPN síť, která měří všechna data jdoucí zařízením. Aplikace pak odešle na servery Opery informace o vytvořené síti a všechna data z registrovaných aplikací budou již filtrována přes zmíněné servery a v komprimované verzi odesílána do vašeho zařízení.

operamax

Pro ty, kteří mají strach o ztrátu soukromí, může být uklidňují fakt skutečnost, že Opera Max nebude ukládat data z aplikací, které podporují HTTPS. Pro ty, kteří by měli zájem si aplikaci vyzkoušet, mám bohužel smutnou zprávu. V současné době je přístup omezen na nespecifikovaný počet subjektů, ale především omezen na uživatele Androidu ve verzi 4.0 a vyšší za současné podmínky původu testera ve Spojených státech. Pokud by vás přesto projekt více zajímal, můžete si najít více informací na oficiálních stránkách.

Zdroj: Blog.opera, Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here