Opera koupila vývojáře mobilního prohlížeče Skyfire

0

skyfire

Opera Software ASA dnes oznámila nákup konkurenčního vývojářského studia Skyfire Labs, které stojí například za stejnojmenným mobilním prohlížečem. Norská společnost za akvizici zaplatí 155 milionů dolarů. Skyfire zatím nezanikne, podle vydané tiskové zprávy jej totiž Opera plánuje ponechat jako samostatné fungující společnost.

Mnohem větší cenu než drobný podíl na trhu s mobilními prohlížeči mají pro Operu technologie, které Skyfire vyvíjí. Americká společnost Skyfire totoiž vyniká hlavně svou technologií pro zpracování flashové videa. Video i audio je na serverech společnosti komprimováno podle aktuálního vytížení mobilní sítě a dalších aspektů. Můžeme tedy očekávat, že se tato funkce brzy objeví i v některých produktech od Opery. V průběhu letošního roku také chtějí Opera a Skyfire přijít „se společnou sadou nových výkonných produktů“.

Prohlížeč Skyfire byl poprvé vydán už v roce 2007, kdy se objevil na platformách Symbian a Windows Mobile. V současné době je aplikace ke stažení pouze pro Android a iOS, ale i vývoj verze pro Android se pravděpodobně zastavil, protože prohlížeč nebyl v Google Play Store aktualizován od června 2011.

zdroj: ap

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here