Open WebOS naportován na Galaxy Nexus a ASUS Transformer Prime

0

Ačkoliv se HP rozhodlo v roce 2010 koupí Palmu získaný operační systém WebOS samo nepoužívat, tak jej nikdy úplně nezatratilo. Namísto toho jej před několika měsíci lehce přepracovalo a následně uvolnilo pod názvem Open WebOS jako Open Source projekt.

Již v průběhu otevřeného beta testování, které probíhalo v podstatě celé prázdniny a září se začali objevovat první pokusy dostat Open WebOS na reálná zařízení s jiným původním operačním systémem. V mezích normy funkční byl například na Android tabletu ASUS Transformer Prime.

Když tedy minulý týden s velkou slávou došlo na vydání první stabilní verze Open WebOS 1.0, tak bylo jen otázkou času, než se systém, tentokráte již ve funkčnějším stavu, dostane na první reálná zařízení.

A opravdu to dlouho netrvalo. Již v průběhu dneška, tedy jen necelé čtyři dny po vydání se na internetu objevily první informace o úspěšném nabootování Open WebOS na tabletu Transformer Prime a telefonu Galaxy Nexus.

U obou je samozřejmě nutné brát v potaz, že jde o rané verze, na kterých skoro nic nefunguje. V případě Galaxy Nexusu si tak z WebOS nepošleme SMSku ani si nezavoláte. Nicméné i tak jde o jistotu, že port možný je a stačí ho jen vychytat.

Zdroj: WebOSNations (2), phandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here