Open Automotive Alliance – jak vypadá „Google v autě“?

0

Představení Open Automotive Alliance, který funguje pod záštitou Google, jsme se dočkali na letošním veletrhu CES 2014, který se konal v lednu. Spolu s NVidia se zapojilo do projektu několik výrobců automobilů, přičemž někteří slibovali nasazení ještě v tomto roce. Reálnou podobu jsem mohli spatřit až nyní, kdy unikly první obrázky z uživatelského rozhraní.

openautomotivealliance-vzhled-ui

Nyní víme, že by mělo mít prostředí 4 oblasti, ve kterých bude možné pracovat. Budou jimi navigace, telefonie, hudba a pravděpodobně informace týkající se automobilu. Poslední ikona, značící automobil, by mohla fungovat jako klasický palubní počítač, tedy informovat o rychlosti, spotřebě, ale u modernějších aut také o tlaku v pneumatikách, případném defektu, nebo třeba o stavu provozních kapalin. Jistá tato informace však není.

V telefonii bude možné volat a psát zprávy, počítá se i s ovládání hlasem. Je možné, že hlasové ovládání, nebo lépe řečeno diktování textu, bude fungovat i při psaní zpráv. Podle dostupné ikony je pravděpodobné, že budete moci vybrat i komu chcete zprávu psát ze svého seznamu, nebude tedy přítomen pouze číselník pro vytáčení.

Podle serveru Android Police je možné, že se vzhled ještě dočká změn, ale také se může stát, že se díváme na reálnou podobu prostředí, které budou auta zapojená do OAA mít možnost ve svých vozech použít. Níže uvádíme krátké video, které ukazuje prostředí.

www.youtube.com/watch?v=7OMMza9u6XM

Zdroje: Androidandme, Androidpolice, Youtube

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here