Odemykání Galaxy Nexus pomocí obličeje aneb Fotka bohatě postačí

3

Galaxy Nexus

Ihned po oznámení faktu, že nový Galaxy Nexus, potažmo i jakýkoliv jiný Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich vybavený chytrý telefon s přední kamerkou bude mít schopnost odemknutí na základě rozpoznání obličeje se vyrojili dohady, jak bude dané zabezpeční prolomitelné. Přeci jen, na podobné služby většinou bohatě stačila leckdy i starší fotka, kterou v dnešní době internetových fotogalerií není problém sehnat i v případě, že daného člověka ani neznáte.

A bohužel nedávný test youtube uživatele potvrdil veškeré dohady, na odemknutí naprosto bezproblémů postačí i fotka, kterou navíc nemusíte ani tistknout, postačí ji zobrazit na displeji jiného telefonu.

Ačkoliv nejde o žádné nečekné zjištění, přeci jen dokud nebudou zpředu telefonů přitomny alespoň 2 kamery, tak se možnosti oblbnutí pomocí 2D obrázku asi nevyhneme, tak nám může tento případ připomenout, že i taková, pro mnoho lidí neosobní věc, jako fotografie obličeje může být poměrně snadno zneužita a možná neměla by tak být úplně veřejně vystavována.

Graf ceny produktu Samsung i9250 Galaxy Nexus poskytuje server Heureka.cz

Via: pha

3 KOMENTÁŘE

  1. Jasne. z biometrických prvkov je na tom najhoršie detekcia tvare, ale aj najlacnejšie. Mal som tu česť s Lenovo Veriface a katastrofa. Na papieri to vyzera pekne ale realita je oničom. Pomale nepresne…. (biometricke prvky Verifikace otisku prstu, rozpoznávání duhovky, analýzu sítnice, rozpoznávání obličeje, analýza vzorku DNA, detekce pachu těla, atd..)

  2. Jasně že tato ochrana půjde prolomit, stejně jako jakákoli jiná. Ale na to aby se vám do telefonu nedostal jeho náhodný nálezce nebo zloděj to stačit bude. Navíc je to příjemná hi-tech vychytávka a machrovinka.

  3. Souhlasím… Ten kdo není blbej, tak nebude všude strkat svoje fotky.. A myslím že ani zloděj nebude mít vaši fotku.. Pokud Vás teda nezná. A taky snad nejste tak pitomý s prominutím aby jste telefon za já nevim kolik tisíc nechali někde ležet…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here