Ochota uživatelů platit za aplikace stoupá

8

Android vs iOS

Studie společnosti SwiftKey, která se zaměřila na uživatele a jejich ochotu platit za mobilní aplikace bude jistě zajímat všechny vývojáře. Podle dané studie se podstatně navýšil počet platících uživatelů s Androidem, kteří mají ve svém přístroji naistalováno více než 20 placených aplikací.

V konkrétních číslech v loňském roce 10% uživatelů Androidů vlastnilo více než 20 placených aplikací, oproti tomu letos se jejich počet rozrostl na 19%. Kdežto iOS zaznamenal úbytek uživatelů s více než 20 placenými aplikacemi a to konkrétně z loňských 39%  na letošních 26%.

Počet uživatelů, kteří nemají koupenou ani jednu aplikaci stále ubývá oproti loňským 12% uživatelům je jich v letošních roce pouze 6%.

Čím to může být, jednak Google zapracoval na svém Google Play, zjednodušili se platby za aplikace a jistě svůj podíl na tomto trendu nesou i vývojáři, kteří nabízejí propracovanější a grafický lépe zvládnuté hry a aplikace.

Kolik aplikací jste si koupili do svého Androida Vy? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem.

Zdroj: swiftkey.net

8 KOMENTÁŘE

 1. Zakoupil jsem už řádově pár desítek aplikací. Nejdražších pár aplikací bylo za 100kč, zbytek většinou do 50kč. To je částka, která mě nezabije a považuji ji za férovou, dobrou aplikaci rád mírně podpořím, pokud za to stojí. 

 2. Možná už i 100 jich bude (ale tomu hodně přispěla minulá Vánoční akce a spoustu aplikací za 2Kč). Většinou nad 20Kč nic nekupuju, když to stojí víc, tak si prostě počkám na slevu. Pokud se mi ale aplikace/hra opravdu líbí, jsem ochoten připlatit.
  Jsem rád za ty čísla a jsem rád za uživatele Androidu, kteří jsou ochotni za kvalitní aplikace/hry platit. Protože jinak je přece mít nebudeme 🙂

 3. Myslím že na tom nárustu lidí, který nyní mají víc jak 20 app měla největší podíl akce za 2Kč. I já jsem v té době kupoval jak divej. 😀
  Nejvíc jsem utratil asi za Poweramp – byla to první aplikace, kterou jsem koupil a stále tuším stejně jako teď – cca 100Kč. Což je asi i maximální částka, kterou jsem ochoten zaplatit. Nejrozumnější cenovka je tak 20Kč.

 4.  Nakupuji na Google Play v průměru asi za 300,- Kč měsíčně. Hodně využívám rubriku „Aktuálně zlevněné aplikace“. V této rubrice velmi často najdu něco, co mě zaujme. Za aplikace a hry rád zaplatím, ale zásadně neinstaluji hry, které jsou sice zdarma, ale vyžadují mikrotransakce. Velmi mně totiž vadí, že u takových her nevím, jakou částku budu muset zaplatit, abych je mohl plnohodnotně hrát.
  Mám zakoupeno i dost aplikací, které se dají plnohodnotně používat zdarma, ale dá se koupit placená verze s nějakou menší výhodou. Pokud se mně taková aplikace líbí, rád podpořím vývojáře nějakou drobnou částkou.

 5. Nejdražší můj nákup byl GTA 3 pro Android za 100 kč. Za dva dny byla ve slevě za 20 kč – první naštvání. Hra fungovala bezchybně i s klávesnicí na Transformerovi. Opravdu jsem z toho měl radost, že hraji starou dobrou GTA 3 na Androidu a fungují mi šipky, space a enter a všechny ostatní věci. Hra ale dostala update 1.3 a už se nedalo nastupovat do auta stisknutím Enteru. Enter začal měnit kameru. Nedalo se na to zvyknout. Měl jsem jí asi na 60% a odkryté celé město. Kreténi na Helpdesku mi doporučili problém s entrem vyřešit smazaním dat hry. Smazal jsem tedy data, přišel o drahocený save a Enter stále fungoval pro změnu kamery… Abych to dokončil, teď mám iPad a zakoupená hra pro Android je mi k ničemu – na mobilu nechci hrát 3D superžroucíbaterie hry… 

 6. Tak aplikace a hry si kupuji. Nejdražší mám Launcher TSF Shell za cca 300,- a pak nějaký hry po stovce. Někdy neutratím za měsíc ani jednu korunu a následující tam nechám i 500,- 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here