O chytré hodinky Pebble je velký zájem. Už si je objednalo 275 tisíc lidí

1

pebble watch

Původně nenápadný projekt na Kickstarteru, ze kterého se nakonec vyklubaly dosud nejúspěšnější chytré hodinky na světě. Řeč je samozřejmě o Pebble Watch, které si podle posledních informací objednalo už 275 000 zájemců. 85 tisíc objednávek přitom pochází z Kickstarteru, což znamenaná, že jen ve volném prodeji si hodinky předobjednalo 190 tisíc lidí.

Došlo tak k situaci, kdy poptávka převýšila nabídku. Od letošního ledna se výrobci podařilo 93 000 hodinek, které putovaly do 153 zemí po celém světě. V současné době je možné Pebble Watch zakoupit jen na oficiálních webových stránkách výrobce a u některých amerických prodejců. Na pulty obchodů po celém světě by se hodinky měly dostat nejříve na podzim letošního roku.

Pebble Watch techcrunch

A úspěchy zažívá i obchod s aplikacemi pro Pebble Watch, který zaznamenal už více než milion stažení aplikací. Výkonný řeidtel Eric Migicovsky navíc uvedl, že v budoucnu se téměř třicetičlenný tým upravujících na hodinkách Pebble chce zaměřit nejen na rozšíření výroby, ale také na více možnostech pro vývojáře aplikací třetích stran.

Chytré hodinky Pebble jsou vybaveny černobílým displejem z elektronického inkoustu (e-ink), který můžete znát ze čteček e-booků. Tento typ displeje má výhodu v dobré čitelnosti na přímém slunci a nízké náročnosti na baterii, díky čemuž by Pebble Watch měly vydržet sedm dní na jedno nabití. Hodinky jsou pomocí technologie Bluetooth 4.0 spojeny s vaším smartphonem, přímo na displeji hodinek tak můžete zobrazit informace o přijatých zprávách, příchozích hovorech apod.

Výrobce pracuje také na speciálních aplikacích, které Pebble Watch rozšíří o mnoho dalších funkcí. Chytré hodinky zaujmou také voděodolností a nízkou hmotností 38,2 gramu. Pebble Watch je možné předobjednat u výrobce za 150 dolarů (necelé 3 000 Kč). K dispozici je několik barevných provedení.

zdroj:

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here