nVidia ukázala Battlefield 3 na prototypu Tegry 5

3

Tegra

Pokud svět mobilních procesorů sledujete alespoň trochu pečlivěji, tak si určitě vzpomenete na prezentaci jednoho z prvních čtyřjádrových ARM procesorů – Tegry 3 z konce roku 2011, které dominovala ukázka spuštěné, původně v roce 2010 na Xbox 360 vydané, střílečky Lost Planet 2.

Ve své době šlo bezesporu o působivou a z hlediska výkonu mobilních čipů bezprecedentní ukázku, ovšem z dnešního pohledu již o nic až zas tak působivého nejde. Nicméně nebyla by to NVIdia, kdyby se nepokusila šokovat znovu, třeba ukázkou portu oblíbeného EA enginu Frostbite na nové, zatím nepředstavené, generaci NVidie Tegra 5.

Na blíže nespecifikovaném hardwaru, označeném jen jako Kepler Mobile, což by podle dřívějších informací odpovídalo právě chystané Tegře 5 Logan, konkrétně běžela lehce upravená verze dnes již skoro legendární a jak zajisté všichni hráči potvrdí poměrně náročné hry Battlefield 3.

Samozřejmě se nedá říci, že Tegra 5 zvládne Battlefield 3. Nejsou totiž žádné podrobnosti o tom, jak bylo ono testovací jádro taktováno, kolik a jak rychlé RAM mělo k dispozici a neví se ani, jaký procesor grafice asistoval. Všechny parametry přitom mohly být výrazně vyšší, než u reálné Tegry 5. Navíc tu samozřejmě zůstává možnost, že byl Frostbite engine upraven tak, aby nevykreslovat výpočetně náročnější věci.

Na druhou stranu jde i tak o jasnou ukázku toho, že i malé, pouze drobnými pasivními chladiči chlazené čipy mohou dosahovat poměrně vysokého výkonu, a že další generace Tegry má, alespoň co se týče architektury, velký potenciál.

Zdroj: aatuthority

3 KOMENTÁŘE

  1. Název několikrát zmíněné „zelené“ firmy se dá psát několika způsoby – nVidia, NVIDIA, NVidia (u třetího už je to ale dost na hraně, rozhodně doporučuji nepsat). Každopádně NVIdia je absolutně zle a špatně. Po tolika letech na webu by člověk očekával, že tak často používaný název bude psán správně. Pro AM palec dolů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here