nVidia Tegra X1 – zabiják všech mobilních procesorů

1

tegra_x1_die

Pokud čtete weby ohledně mobilních telefonů již delší dobu, rozhodně jste minulý rok museli zaregistrovat informaci o vysoce výkonném procesoru nVidia Tegra K1, která tehdy způsobila mezi lidmi naprosté „WOW“. Nicméně, čas neustále utíká a rok po představení tohoto procesoru se dá říci, že zapadl mezi všechny ostatní výkonné procesory.

To se na CESu pokusila společnost nVidia opět změnit a představila nástupce tohoto výkonného procesoru. Jedná se o procesor nVidia Tegra X1, který by měl uživatelům nabídnout dvakrát více výkonu, než tomu bylo/je u procesoru Tegra K1.

Nová generace se označuje jako Maxwell a jak jsem již prozradil, jejich výpočetní výkon by měl být dvakrát vyšší, než tomu bylo u předchozí generace procesorů (Keppler). Nový procesor X1 díky tomu nabízí 256 grafických výpočetních jader a pokud jde o výkonnostní jádra, zde nalezneme osmi-jádrové procesory s podporou architektury 64-bitů. Dle slov CEO nVidie se jedná o „mobilní super-čip“.

Při představení byla také provedena prezentace výkonu tohoto procesoru, přičemž diváci mohli pozorovat ukázku z Unreal Engine. Při prezentaci této ukázky bylo také předvedena energetická úspornost tohoto procesoru oproti běžné herní konzoli. Ačkoli běžná herní konzole si při této ukázce vzala okolo 100 wattů, mobilní čip zvládl stejné výpočty provést mnohem úsporněji. Potřeboval k tomu pouze 10 wattů.

Kdy ale bude mobilní čip nasazen do mobilů a herních konzolí (například nVidia Shield), zatím nebylo oznámeno. Musíme však doufat, že se tomu stane velmi brzy.

 

Zdroj: Phandroid

 

1 komentář

  1. Spotřeba 10 W a do mobilů? :D…ale notak…ten čip je určen hlavně do aut, potažmo do nějakých konzolí…když mají dnešní baterie v tabletech kapacitu cca 20 – 30 Wh, majitelé tabletů s tímto čipem by asi nebyli dvakrát nadšení z výdrže takového zařízení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here