nVidia Tegra K1 zveřejněna v benchmarcích

3

Společnost nVidia, která se na výstavě CES v Las Vegas postarala o potřebný rozruch díky procesoru K1, zveřejnila první výsledky procesoru v benchmarkovacím nástroji.

Konkrétně se jedná o GFXBench, ve kterém procesor K1 se svými 192 grafickými jednotkami „zničil“ s přehledem téměř veškerou konkurenci.

Tegra-K1-benchmark

 Z grafu můžeme vyčíst, že nVidia Tegra K1 je například výkonnější, než Snapdragon 800, který je použit v telefonu Galaxy Note 3, ale také se dostal například před iPad Air. Velkým pozdvižením je i to, že mobilní procesor se dostal před procesor Intel Core i5 (výrobní řady Haswell), ve kterém je použita grafika Intel HD Graphic 4400.

Naopak, jediné zařízení, které v porovnání odolalo, je grafická karta nVidia GeForce GT740M, která běží v kombinaci s procesorem Intel Core i7.

Jak můžeme vidět, jedná se tedy o opravdu výkonný mobilní procesor a již nyní je patrné, že telefony a tablety, které poběží na tomto procesoru, budou velmi výkonné.

3 KOMENTÁŘE

  1. No, tak tady je jasně vidět k čemu jsou benchmarky…
    Prý výkonnější než i5 Haswell s grafikou od intelu (Jasně ta za moc nestojí, ale stejně je mnohonásobně výkonnější než tahle Tegra, prostě než jakýkoliv mobilní čip…)

    Už jen to, že by něco se zdrojem 5 W bylo výkonnější než něco se spotřebou (nadnesu to) 600 W, je nemožné… 😛

    • Něco podobného v kometech jsem četl někde ve srovnání klasické wolframové žárovky a SMD LED 😀 😀 😀 . Vono Když zapneš mozek a popřemýšlíš proč ta 600Watová bedna tak topí (a to nejsou kamna), možná ti něco dojde 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here