NVIDIA Tegra 4 bude představena na CES 2013

0

NVIDIA je v oblasti mobilních čipů jedním z výrobců, kteří udávali směr dalšího vývoje. Tegra 2 byla prvním dvoujádrovým procesorem pro smartphony a tablety, Tegra 3 zase prvním čtyřjádrem. Není tedy divu, že Tegra 4 je mezi fanoušky mobilních technologií jednou z nejočekávanějších hardwarových novinek.

Čipy Tegra 4 budou poprvé představeny v první polovině ledna příštího roku, kdy se v Las Vegas koná veletrh CES 2013. Ve srovnání s Tegrou 3 by měla novinka nabídnou dvojnásobný nárůst výkonu procesoru i grafického čipu. A pokud výkon srovnáme s Tegrou 2, měl by být nárůst dokonce desetinásobný. Tegra 4 by měla být kompatibilní s aktuálně vyráběnými LTE čipy, což znamená méně komplikací pro výrobce smartphonů.

Už na jaře unikly informace, že Tegra 4 bude mít čtyřjádrový procesor (s pátým jádrem pro úsporu energie), který umožní taktování až na 2 GHz. Podobně jako u Exynosu 5 a Snapdragonu S4 bude novinka od NVIDIA využívat jádra ARM Cortex A15. Začíná se tedy objevovat otázka, zda americký výrobce neztratil v oblasti mobilních technologií dech a nezačíná ztrácet na svou konkurenci.

zdroj: pd

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here