Nvidia představila první herní konzoli s Android TV

0

Americká Nvidia před pár okamžiky v rámci kalifornského herního veletrhu GDC představila své nové produktové portfolium pro letošní rok. Dočkali jsme se nového tabletu Shield Tablet, přenosný handheld Shield Portable a herní konzoli Shield. Ta zaujala nejvíce a je velmi pravděpodobné, že se stane nejžádanějším zařízením s novou platformou Android TV.

Nvidia-SHIELD

Předpoklady má pro to jako dělané. O výkon se stará 256 jádrová Tegra X1 na technologii Maxwell a 3 GB operační paměti RAM. Díky tomu si konzole poradí i s nejnáročnějším 4K videem při 60 snímcích za vteřinu a nechybí ani podpora nepřeberného množství kodeků.

Nvidia_SHIELD_Remote-1024x1024

Hlavním lákadlem je ovšem streamovací služba, díky které dostanete přístup do herní databáze. Ta je skladována na vzdáleném serveru, kde se také odehrávají všechny složité výpočty a konzoli stačí i násobně nižší výpočetní výkon.

nvidia_shield_console_03

 

Nutností je samozřejmě připojení k internetu, pro ideální hraní v Česku ale stačí i naprosto standardní připojení na úrovni současného mobilní 3G. V současnosti jsou k dispozici servery v Irsku, během několika měsíců se ale objeví i v Německu a hraní z tuzemska tak nebude po stránce latence žádný problém.

nvidia_shield_console_01

Do samotného zařízení se pak streamuje jen obraz při rozlišení 720p a 60 snímcích za vteřinu v bezplatné verzi. V chystané placené verzi Nvidia nabídne FullHD obraz při zachování snímkovací frekvence. Její zavedení je na programu dne při uvedení zařízení do prodeje. Současný katalog čítá na pár desítek her a je k dispozici zdarma (Crysis 3, Resident Evil 5). Možné je i lokální streamování, kdy se o veškerý výkon stará váš výkonný desktop nebo herní notebook.

453874-grid-653x367

To se stane v květnu letošního roku. Zatím není jisté, zda se počítá i s tuzemským trhem, podle zákulisních zpráv bychom ale měli mít tentokrát to štěstí. Základní cena je nastavena na 199 amerických dolarů a v Česku by měla být konzole dostupná za 6 tisíc včetně daně. V balení navíc nebude chybět Bluetooth ovladač s mikrofonem a jeden bezdrátový gamepad. Konzole si bude ovšem rozumět i s klasickými univerzálními ovladači na bázi IR.

http://youtu.be/r9Yu3u8yl9I

Zdroj: androidbeat, cnews

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here