NVIDIA představila projekt herní konzole Shield

7

NVIDIA Shield

Nvidia ještě před zahájením CESu měla svou tiskovou konferencí, na které mimo představení nového procesoru Tegra4 představila také svůj nový projekt herní konzole Shield.

Po hardwarové stránce bude konzole vybavena právě představeným procesorem Tegra4 a k tělu pevně připevněným 5″ multidotykovým retina displejem s rozlišením 1280×720 obrazových bodů. O konektivitu konzole se postará Wi-Fi chip 802.11 (b/g/n), HDMI out port s podporou maximálního rozlišen 4K a slot na SD karty.

O chod celé konzole se postará čistá verze Androidu 4.2 Jelly Bean. Mimo androidích her na ní nicméně bude možné hrát také tituly z velkých počítačů, konzole bude totiž podporovat streamování z vlastního počítače s grafickou kartou GeForce 650 a lepší. Ten bude muset být při streamování samozřejmě zapnutý a mít nainstalovanou příslušnou aplikaci. Pro lepší správu streamovaných her bude možnost integrace steam big picture.

Více informací naleznete na stránkách shield.nvidia.com. NVIDIA Shield se začne prodávat v USA a Kanadě ve 2. čtvrtletí 2013 cena nebyla doposud zveřejněna.

 

 Nvidia Shield  Nvidia Shield  Nvidia Shield

Shield wi-fi connectivity

Zdroj: shield.nvidia.com

7 KOMENTÁŘE

  1. Desing, na mě, až moc futuristický…ale líbí se mi to 🙂 To je to, co na Androidu chybělo…konečně rovnocenný konkurent PSP/PS Vita (jasně že Shield je lepší :))!

      • O tomhle tvrzení dost pochybuji :D…ani v benchmarku nebude 6x rychlejší než Tegra 3…tím jsem si docela jistý…vše je akorát marketing 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here