NVIDIA prezentovala mobilní procesor Tegra K1 s dechberoucími 192 grafickými jádry

2

NVIDIA je známá především díky svým grafickým kartám pro počítače. V posledních měsících se snaží čím dál více prosadit i na mobilním trhu, proto také ví, že veletrh CES 2014 v Las Vegas začíná již zítra, tedy 7. ledna. K této příležitosti prezentovala mobilní procesor nazvaný Tegra K1 (28nm proces), který ohromuje 192 jádry.

NVIDIA Tegra k1

Tegra K1 (písmenem K je označena architektura Kepler) s enginem Unreal Engine 4 bude nabízen ve dvou různých konfiguracích. První z nich nabídne 32bitovovou architekturu a čtyři jádra Cortex-A15 s maximální frekvencí 2,3 GHz, druhý pak 64bitovou architekturu s dvěma vlastními jádra Denver (max. 2,5 GHz). Oněch 192 zmíněných jader tvoří jádry grafického subsystému. Ve srovnání s aktuálním mobilním procesorem Tegra 4 jich bude mít téměř o 2,7násobně více. Tegra 4 totiž disponuje „pouze“ 72 jádry.

Vzhledem k výše popsaným specifikacím mobilního procesoru Tegra K1 je pochopitelné, že je určen pro vývojáře pro tvorbu těch graficky nejnáročnějších a nejrealističtějších her na Android. Podle všeho NVIDIA Tegra K1 s podporou OpenGL 4.4 a DirectX 11 umožní hrát takové hry, které se graficky vyrovnají těm vyvíjeným na současné generaci konzolí Xbox One a Playstation 4.

NVIDIA Tegra K1

K Tegra K1 bude možno umístit paměti typu DDR3L a LPDDR3 o maximální kapacitě 8 GB. Graficky realistický výkon si pak můžeme užít na 4K displejích s rozlišením Ultra HD 4096 x 2160 pixelů.

Podle očekávání by se na trhu měla 32bitová verze mobilního procesoru Tegra K1 od NVIDIA objevit již v prvním pololetí letošního roku. Následně 64bitové verze se dočkáme v jeho druhé polovině.

Zdroj: AndroidCentral a NVIDIA

2 KOMENTÁŘE

    • konzole nejsou skoro nikdy moc výkoný ale mají odlehčený systém a tak středně velký až malý výkon stačí…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here