Nový typ malware pro Android dokáže nahrávat vaše telefonáty

0

Podle informací z CA Security Advisor Research Blog to vypadá, že škodlivý software pro Android se dostal na pomyslnou další úroveň. To, že dokáže získávat osobní údaje o uživateli, informace o telefonu a posílat SMS zprávy už asi nikoho nepřekvapí, nyní se ale pravděpodobně objevil nový typ malware, který dokáže nahrávat vaše telefonní hovory.

Na první pohled neškodná aplikace si při instalaci zažádá o povolení na nahrávání zvuku. Nepozorný uživatel si toho nevšimne nebo to nepovažuje za důležité a po instalaci si aplikace nahrává všechny uskutečněné telefonáty do AMR souboru na paměťovou kartu. A pomocí dálkového konfiguračním souboru je později odešle na online server.

Stejně jako při jiných bezpečnostních hrozbách pro Android, existuje jediné účinné řešení: dávat si pozor na to, jaké aplikace do telefonu instalujete. To znamená, že stahovat jen důvěryhodné aplikace z Android Marketu a pozorně se dívat, jaké oprávnění při instalaci požadují.

Podle posledních informací se zatím naštěstí nepotvrdilo, že by se nějaká aplikace s tímto typem malware dostala na Android Market.

zdroj: pn

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here