Nový indický tablet Aakash 2 bude stát v přepočtu 750 Kč

3

Indie pokračuje ve výrobě superlevných tabletů určených zejména chudším studentům z této druhé nejlidnatější země světa. Tablet Aakash 2, dříve nazývaný Ubislate 7+, bude stát pouze 2000 rupií (asi 750 Kč).

Ačkoliv se výbava může zdát velmi skromná, k základním účelům tablet jistě dobře poslouží. Ve srovnání s předchůdci dostal navíc tablet několik poměrně důležitých vylepšení. Aakash 2 má 7″ kapacitní displej (předchozí verze měly rezistivní displej), 700MHz jednojádrový procesor ARM Cortex-A8, 512MB RAM a baterii s kapacitou 3200 mAh, která by měla zajistit 3hodinovou výdrž. Díky mnohem lepší hardwarové výbavě bude tablet výrazně rychlejší, i když ani nejlevnějším modelům renomovaných výrobců se s největší pravděpodobností nevyrovná. Operačním systémem bude nejspíš Android 2.3 Gingerbread s plnou podporou stahování aplikací z Android Marketu, respektive Google Play.

Výrobu má na starosti společnost Datawind, zájem o tablet je ale takový, že společnost musela zvýšit výrobní kapacitu a zařízení proto vyrábí ve spolupráci s IIT Bombay, ITI Rajasthan a Bharat Heavy Electricals Limited.

zdroj: liliputing

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here