Nový fotočip dokáže slow-motion s 1000 fps ve Full HD

0

Firma SONY je všeobecně známá a posledních pár let vyrábí většinu fotočipů do smartphonů. Ikdyž čipy této japonské firmy jsou velmi kvalitní, nedokáží se zatím vyrovnat zrcadlovkám. Tento týden představila „čočku“, jenž dokáže točit vida s nevídaně vysokým počtem snímků za vteřinu.

Nový bezejmenný čip s technologií CMOS s veikostí 1/2,3″ a rozlišení 21 megapixelů (5500 x 3800 pixelů). Jeden pixel má tedy velikost 1,22 mikrometru. Premiérově se tváří i konstrukce, jelikož jako první fotočip na světe je třívrstvý. Dvouvrstvý CMOS čip byl obohacen o třetí v podobě vysokorychlostní DRAM paměti. Díky této vatiantě se můžeme také těšit na snížení množství digitálního šumu např. při nočních fotografiích.

Tento fotosnímač dokáže neuvěřitelně rychle zachytávat vyfotografovaný obraz, tím také dokáže výrazně zabraňovat distorzi. Za 1/120 vteřiny dokáže zachytit obraz s rozlišením 19,3 megapixelů, což se rovná čtyřnásobku rychlosti běžných snímačů.

Hlavním lákadlem tohoto snímače je ale vynikající slow-motion záznam. Klasické smartphonové snímače se chlubí zpomaleným videem s 120 fps (někdy i 240 fps), ale díky tomuto chipu se můžete chlubit slow-motionem se snímkovací frekvencí až 1 000 obrázků za vteřinu.


img03

Nahnutý snímek u běžných CMOS snímačů (1/30 vteřiny).

img04

Snímek z nového snímače je rovný bez deformace (1/120 vteřiny).

 

youtu.be/dFdU-JjypWs

 


 

Zdroj: sony.net

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here