Nová patentová válka: Samsung žaluje Huawei za porušení patentů o 24 100 000 $

0

Samsung-vs-HuaweiPokud se vrátíme do doby před 5ti lety, zjistíme, že byl tehdy Samsung obviněn z toho, že kopíruje Apple, je proto docela paradoxní, že dnes stojí Samsung na místě oběti.

Zdá se, že Samsung v Číně podal žalobu na společnost Huawei za to, že tato prý porušil patenty patřící Samsungu. V soudním procesu se snaží ze společnosti Huawei vymoct 24 100 000 $ jako náhradu škody a požaduje ukončení výroby a prodeje zařízení Huawei Mate 8 plus dalších několika zařízení Honor.

Spor mezi společností Samsung a Huawei není nový. Začátkem letošního roku Huawei zažaloval Samsung za porušení patentů v oblasti 4G technologií, operačního systému a uživatelského rozhraní. Samsung pak pustil do voje proti společnosti Huawei, která reagovala další žalobou, ve které požadovala 12 000 000 $.

V prohlášení, které vydala společnost Samsung k poslednímu soudnímu sporu, stojí: „I přes naše úsilí vše vyřešit smírnou cestou, je nyní bohužel nutné podniknout právní kroky s cílem ochránit naše duševní vlastnictví“. Vypadá to, že se začíná rozbíhat nová patentová válka, která by mohla být podobná té mezi Applem a Samsungem.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here