Nová konkurence pro Android? Samsung chce spojit Tizen a Firefox OS

0

tizen

Samsung je dnes naprostou jedničkou mezi výrobci telefonů s Androidem. Zároveň je jediný schopný konkurent společnosti Apple. Bezesporu můžeme říct, že svou dominantní pozici získal hlavně díky operačnímu systému Android. Jen těžko si totiž můžeme představit, že by se tento jihokorejský výrobce stal tak oblíbený s jiným systémem, například s vlastním OS.

Ze spolupráce mezi Samsungem a Googlem, těží do jisté míry obě společnosti. Ovšem už dříve se spekulovalo, že Samsung vyvíjí vlastní operační systém, aby se stal méně závislí na Androidu, tedy na Googlu, který ho údajně omezoval v expandování.

Dnes už to není žádné tajemství, ovšem zdá se, že pro samotný Samsung je to příliš velké sousto. Tizen má totiž problém s plynulým chodem na zařízeních nižší třídy. To je samozřejmě závažný nedostatek, bavíme-li se o masivním rozšíření OS.

Právě to je jeden z možných důvodů, proč má Samsung zájem o spolupráci s Mozillou. Firefox OS totiž běží plynule i na low-end telefonech. Firefox OS z dílny Mozilly je rozšířen jen minimálně, zatímco Tizen prakticky vůbec. Sloučením by tedy mohl vzniknout zajímavý systém, navíc obě platformy podporují HTML5 aplikace.

zdroj: sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here