Nová aplikace Google překladače přichází s několika vylepšeními

0

Již minulý měsíc se dalo dočíst o chystané aktualizaci aplikace Google Translate, která se vyplnila do puntíku. Nová verze Translate bude zaměřena na Android a iOS, přičemž se můžeme těšit na překládání přímo obrazem skrze fotoaparát a chytřejší mód překládání hlasu s možností poslechu obou jazyků zároveň. Screen-Shot-2015-01-14-at-9.24.39-AM-1024x586

Google zakoupil aplikaci Word Lens loni a teď ji naplno využívá pod svým jménem. Jediné, co je třeba, je stisknout tlačítko fotoaparátu a zamířit jej například na ceduli nebo něco jiného obsahující písmena a aplikace zareaguje okamžitým překladem. Je důležité upozornit, že appka podporuje momentálně jen vzájemný překlad z angličtiny, francouzštiny, němčiny italštiny, portugalštiny, ruštiny a španělštiny. Na dalších jazycích se pracuje. To je však dobrý začátek když uvážíme, že tohle všechno bylo u aplikace Word Lens v dokoupitelném obsahu. Angličtinu dnes ovládá stále více Čechů. Proč si do ní tedy nepřeložit azbuku nebo němčinu.

nexus2cee_Conversation-Mode-GIF

Druhou zmíněnou změnou je vylepšení módu konverzace. Tím byl vybaven Translate již v roce 2013, ale byl opravdu příšerně pomalý. Dva účastníci dříve museli přepínat mezi jazyky. Teď však aplikace umožňuje, že mohou oba mluvit v preferované řeči, přičemž sama pozná, jakým jazykem se mluví a dle toho také překládá. Zní to už skoro jako čarování, ale Google to má určitě pořádně ,,ošéfované“.

Aktualizovanou aplikaci zatím v obchodě Google Play nenajdete, to by se ale mělo brzy změnit. Sledujte tedy link pod tímto článkem:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

zdroj: http://www.androidpolice.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here