Facebook bez upozornění odesílal telefonní čísla uživatelů na své servery

0

Facebook

Mezi produkty americké společnosti Symantec zabývající se internetovou bezpečností patří aplikace Norton Mobile Security pro Android. Její skener Mobile Insight už prověřil přes čtyři miliony aplikací a jedním z objevených hříšníků je také oficiální klient sociální sítě Facebook. Problém se podle očekávání týká ochrany osobních údajů.

Norton objevil, že aplikace zjistila telefonní číslo uživatele a odeslala ho na server Facebooku. Celý proces probíhal bez povolení uživatele a vůbec nezáleželo na tom, zda jste se do aplikace přihlásili svým facebookovým účtem či nikoliv. Facebook však prohlásil, že pracuje na řešení problému a oprava této bezpečnostní chyby by měla být součástí některé z příštích aktualizací aplikací. Americký internetový gigant ze svých serverů také údajně vymazal všechna tímto způsobem získaná telefonní čísla.

Trnem v oku většiny uživatelů je však oficiální aplikace Facebooku také z důvodu příliš velkého množství oprávnění, které požaduje při své instalaci. Aplikace má přístup například k vašemu telefonnímu číslu, detailům o uskutečněných hovorech a seznamu používaných aplikací. Facebook také může stahovat soubory a pořizovat fotky i videa bez vašeho dalšího souhlasu.

zdroj: ZDNet

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here