Nokia u Microsoftu končí! Společnost měla příliš vysoké ztráty

0

Asi před dvěma lety odkoupil Microsoft finskou mobilní divizi Nokia, od té doby přišla společnost o 7,6 miliard dolarů.gsmarena_001 (1)

Takže hodnota akvizice tehdy dosáhla 7,2 miliardy dolarů. Ještě k tomu zrušil americký gigant 7 800 pracovních pozic, aby mohl restrukturalizovat své pokusy v oblasti telefonů. Kromě toho dnes odepsal dalších 950 milionů dolarů, takže ho „celá sranda“ stála více než 8 miliard dolarů.

Aby toho nebylo málo, tak se společnost chystá propustit dalších 1 850 zaměstnanců, z toho 1 350 ve své mobilní divizi ve Finsku a zbytek celosvětově. Asi 200 z oněch 950 milionů dolarů použije na odstupné. Nejnovější rušení pracovních pozic znamená, že většina bývalých zaměstnanců Nokie, kteří začali pracovat pro Microsoft, je buďto na úřadu práce nebo u jiného zaměstnavatele. Malý počet finských zaměstnanců zůstane v oblasti výzkumu a vývoje, neboť Microsoft má v severské zemi prodejní dceřinou firmu, kterou restrukturalizace nezasáhne. Microsoft původně v rámci akvizice přejal 25 000 zaměstnanců Nokie.

zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here