Nokia: Pokud neuspějeme s WP8, máme záložní plán [aktualizováno]

13

O tom, že Nokia měla před několika lety raději začít spolupracovat s Googlem než Microsoftem, už jsme slyšeli mnohokrát. Operační systém Windows Phone sice zatím není zlatým dolem, i přesto ale finský výrobce do této chvíle opakovaně odmítal použití Androidu ve svých smartphonech. Až v nedávném rozhovoru vysílaném finskou televizí uvedl Risto Siilasmaa, člen představenstva Nokie, že Android je pro společnost „záložním plánem“ pro případ, že by neuspěla s nedávno představeným Windows Phone 8. Risto Siilasmaa, člen představenstva Nokie, uvedl v rozhovoru pro finskou televizi, že Nokia má v případě neúspěchu Windows Phone 8 připravený záložní plán. I když nebyly uvedeny žádné podrobnosti, okamžitě se objevili spekulace, že záložním plánem by mohl být operační systém Android.

Risto Siilasmaa ale také dodal, že je spokojený s tím, jak se v současné době vyvíjejí věci týkající se WP8 a přechod na plán B pravděpodobně nebude nutný. Případný přechod Nokie na Android by ale ocenilo velké množství uživatelů. Telefony finského výrobce nabízejí výborný design a solidní zpracování, které by v kombinaci s high-end výbavou a operačním systémem od Googlu mohlo znamenat dobré prodejní úspěchy. Vzhledem k podepsané smlouvě s Microsoftem, ve které se Nokia zavazuje soustředit většinu svých sil na Windows Phone, je ale příchod smartphonu s Androidem a logem Nokia velmi nepravděpodobný.

Aktualizace: Omlouváme se za chybu v článku, která byla způsobena tím, že níže uvedený zdroj chybně citoval zmíněný rozhovor. Risto Siilasmaa neuvedl žádné konkrétní podrobnosti o záložním plánu. I když může jít například o vlastní operační systém, je Android jedním z nejpravděpodobnějších řešení.

zdroj: gsma

13 KOMENTÁŘE

 1. Už včera bylo pozdě ! Smůla prostě. Ať se jdou s Mrkvosoftem vycpat. Blázni. Fakt blázni. Windows… dneska a na mobilu…. šílenci… ale kdo chce kam, půjde tam.

  • Záložní plán B:
   zažalovat všechny konkurenční výrobce za porušování nějakého absurdního patentu na WiFi … přežívat na doživotní rentě z mimosoudních vyrovnání

   Záložní plán C:
   obchod s rybami.

  • Záložní plán B:
   zažalovat všechny konkurenční výrobce za porušování nějakého absurdního patentu na WiFi … přežívat na doživotní rentě z mimosoudních vyrovnání

   Záložní plán C:
   obchod s rybami.

 2. to bych bral, Android preferuji a Nokia byla dříve moje oblíbená značka, tak věřím, že toto spojení by mohlo bejt fajn

 3. Já jsem naopak rád, že si jde Nokia svojí cestou, Android mám rád, ale tahle hysterie okolo něho mi příjde směšná (všichni prodejci ho cpou do všech mobilů ..) a prostě chce to něco jiného. WP 7 a Nokie nabízí hlavně hezký design, jednoduché ovládání a časem snad i něco více. Upřímně když by se mě kamarád zeptal zda-li si má koupit nějaký telefon střední třídy s androidem nebo Nokii s WP 7 rozhodně bych ho poslal pro Nokii..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here