Nizozemský soud rozhodl o nevinně HTC, ST Electronics ale musí zastavit dodávku mikrofonů

0

microphone_HTCOne_Nokia

Teprve několik dní starý spor mezi Nokií, výrobcem elektroniky ST Electronics‘ a HTC o technologii mikrofonů s dvěma membránami včera rozsekl nizozemský soud. Jak se už dopředu na základě známých informací předpokládalo, tak tchajwanského výrobce neshledal vinným a zrušil předběžný zákaz prodeje modelu HTC One.

Naopak ale potrestal výrobce mikrofonů, firmu ST Electronics‘.  Současná smlouva, která firmě zakazovala prodej dvoumembránových mikrofonů jiným firmám než Nokii po dobu 12 měsíců, byla rozšířena o další půl rok. Po odečtení doby, která už uplynula, tak budou inkriminované mikrofony s dvěma membránami dodávány exkluzivně pro Nokii ještě dalších 10 měsíců.

Celý problém zřejmě způsobila chyba na straně ST Electronics‘, které si údajně myslelo, že exkluzivní smlouva s Nokií platila pouze po dobu 6 měsíců, namísto 12, a v únoru letošního roku tedy skončila.

Prozatím není jisté, zda ukončení dodávky ST mikrofonů ovlivní i k nám dodávané HTC One. I pokud se tak ale stane, tak prozatím není třeba zoufat. Vzhledem k tomu, že již vyrobené modely se mohou nadále normálně prodávat, tak si stačí koupit telefon v dohledné době.

Zdroj: engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here