Nintendo možná připraví herní tablet s Androidem

0

Nintendo_Logo

Doba herních konzolí zřejmě pomalu ale jistě končí, resp. konzolí, které nemají příliš velký „ekosystém“ a nedokážou tak nabídnout třeba tolik, jako konzole s Androidem. S příchodem platforem iOS a Android začíná být klasický herní průmysl stále méně lukrativní. Zatímco v roce 2009 ovládalo Nintendo asi 70 % trhu, v roce 2011 to bylo už pouhých 36 procent, zatímco iOS a Android ovládal více než polovinu.

O herní zařízení s Androidem se zajímá také Nvidia, ta po konzoli Shield zřejmě pracuje na novém herním zařízení. Spoluzakladatel Nvidie Jen-Hsun Huang je zastáncem názoru, že Android je budoucností herního průmyslu a zřejmě má pravdu.

Informace o tom, že Nintendo chystá herní tablet zveřejnil softwarový inženýr Nintenda, Nando Monterazo na svém Twitter účtu. Nicméně za krátko byly informace smazány.

Tablet by měl být zaměřen na děti a jejich vzdělání formou naučných her. Takové pokusy mělo několik společností už dříve, ovšem ne každý rodič tento způsob vzdělávání uznává. Je však velmi pravděpodobné, že vedle naučných her pro děti nebude mít zařízení problém rozjet i jiné hry. V opačném případě by bylo Nintendo samo proti sobě.

Specifikace však neznáme, stejně jako další informace a tak si budeme muset počkat na další možné úniky a spekulace.

zdroj: gsmarena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here