Nexus 7 na prvním oficiálním obrázku

3

Jen několik desítek minut před oficiálním představením se na Google Play Store objevily první oficiální obrázek tabletu Nexus 7. Kromě finální podoby tabletu můžete na obrázku vidět také nové grafické schéma Androidu 4.1 Jelly Bean. Více informací o Nexus tabletu i novém Androidu se dozvíme už za několik minut po oficiálním představením na Google I/O 2012.

Článek s potvrzenými specifikacemi, cenou a dostupností najdete zde.

Nexus 7 by měl mít ve výbavě čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3 taktovaný na 1,3 GHz s grafickým čipem GeForce a 1GB RAM. Sedmipalcový IPS displej nabídne rozlišení 1280 x 800 pixelů a maximální pozorovací úhel 178 stupňů. Díky NFC bude tablet také podporovat elektronickou peněženku Google Wallet a funkci Android Beam. Ve výbavě by neměla chybět ani 1,2mpx zadní fotoaparát, přední VGA kamera pro videohovory a baterie s výdrží až 9 hodin. Nesmíme také zapomenout dodat, že Nexus tablet bude prvním zařízením s novým Androidem 4.1 Jelly Bean.

V prodeji bude na některých trzích už od července. Verze s 8GB interní pamětí bude stát 199 dolarů (4000 Kč) a cena verze s 16GB pamětí se vyšplhá na 249 dolarů (5 100 Kč). Podle dřívějších informací už víme, že jedním z prodejních kanálů by měl být Google Play Store.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here