Nexus 5 se měl podle LG jmenovat Nexus G, Google to ale zamítl

1

Nexus 5 official1

Při vytváření nejnovějšího smartphonu z řady Nexus se neřešil jen design a výbava, ale také jeho samotný název. Podle korejského tisku se LG snažilo prosadit název Nexus G odkazující na řadu G Series, ve které výrobce nabízí nejvybavenější modely ze své nabídky včetně aktuální vlajkové lodi LG G2.

Google tento návrh odmítl a smartphone díky tomu dnes známe pod názvem Nexus 5. Číslovka v názvu především označuje, že se jedná o pátý telefon z řady Nexus, ale vzácně se shoduje také s úhlopříčkou použitého displeje.

Pokud by se však obě společnosti shodli na názvu Nexus G, nebylo by to poprvé, co by Google schválil jméno navržené samotným výrobcem hardwaru. O výrobu druhého a třetího Nexusu se staral Samsung, což bylo patrné už z názvu obou smartphonů. Nexus S se jmenoval podle řady vlajkových modelů Galaxy S a Galaxy Nexus měl v názvu značku Galaxy, která zastřešuje všechny smartphony prodávané Samsungem.

zdroj: Ubergizmo

1 komentář

  1. Galaxy není název pro všechny smartphony, ale jen pro ty s Androidem – dnes tedy pro všechny, ale dřív to tak nebylo a nejspíš ani v budoucnu to tak úplně nebude.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here