Nexus 5 má problémy s kvalitou zvuku při hovorech a nahrávání videa

8

Snad každý telefon trpí nějakým specifickým problémem a výjimkou bohužel není ani Nexus 5. Redaktoři webu Android Police si všimli, že si poměrně dost majitelů tohoto smartphonu stěžuje na problémy, které nějakým způsobem souvisejí s mikrofony. Nejčastěji se tento problém objevuje při telefonním hovoru, kdy si druhá strana stěžuje, že majitele Nexusu 5 slyší jen velmi obtížně.

Nexus 5 official1

Chyba se objevuje i při nahrávání videí, což potvrzuje příklad z YouTube na konci článku, nebo při nerozpoznání huby v SoundHound či hlasových povelů v Google Now. Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že na vině je prostě a jednoduše vadný mikrofon. Někteří uživatelé však vyzkoušeli nahrávání zvuku pomocí aplikace, která umožňuje vypnout tzv. redukci šumu. A výsledek byl překvapující, neboť bez této funkce (tj. při používání pouze jednoho mikrofonu) byl nahrávaný zvuk téměř křišťálově čistý.

Příčina problému tedy nemusí být v hardwaru, ale v algoritmu zpracovávajícím zvuk při používání dvou mikrofonů. V tomto případě by bylo mnohem jednodušší také řešení problému – místo návštěvy servisu by stačilo počkat na vydání softwarové aktualizace. Google už několika nespokojeným majitelům odpověděl, že v současné době pracuje na řešení problémů, žádné další podrobnosti ale nezveřejnil.

Při hovorech je doporučováno používat headset s vlastním mikrofonem, žádné jiné spolehlivé řešení tohoto problému ale v tuto chvíli neexistuje. Situaci pro vás ale nadále sledujeme a o dalším vývoji vás budeme informovat.

http://www.youtube.com/watch?v=lkOZCheRpB4

zdroj: Android Police

8 KOMENTÁŘE

  1. Jj, nejdříve jsem také čekal, zda se k problémům přihlásí LG (HW problém), či Google vydá patch pro Kitkat (SW fix). Bohužel se i po týdnech nestalo nic. Začal jsem to řešit s Google Supportem a je to na dlouhé lokte. Snad se Google pochlapí a co nejdříve vydá patch.

      • Já mám 32 GB z německého Google Play Store. Ale uvedený problém řeší na web.fórech zákazníci z celého světa. Předpokládám, že se jednalo o HW závadu (asi vadná série) některých telefonů.

  2. zadny problem jsem behem hovoru nezaznamenal, a patch pro kameru, ktery tohle resi se na xda povaluje uz pomerne dlouho.

  3. Telefon, ktery neumi telefonovat patri do popelnice, i kdyby mel treba vodotrysk. Stejne problem trapil i Xiaomi MI2S

  4. Máme doma několik nexusu 5. Problém s mikrofonem mel ovšem jenom jeden. Problém jsem vyřešil prelepenim jednoho z mikrofonu páskou. Od te doby vše v pohodě….jen se sníží samozřejmě i hlasitost vyzvánění a zvuky, ale to se da kousnout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here