Německý soud potvrdil, že Apple porušil patenty Motoroly

7

Máme tady další soudní spor a opět v něm figuruje Apple. Tentokrát ale trochu netradičně ne na straně žalujícího, ale obžalovaného. Obvodní soud v německém Mannheimu rozhodl, že Apple porušil ve dvou případech patenty společnosti Motorola Mobility z 19.dubna 2003. První patent se týká GSM, UMTS a 3G, druhý patent je trochu složitější.

Motorola vydala následující prohlášení:

„…Patentované technologie společnosti Motorola Mobility jsou stále důležitější pro inovace v rámci bezdrátových a komunikačních technologií, pro které Motorola Mobility vyvinul špičkové portfolio duševního vlastnictví. Budeme pokračovat v uplatňování ochrany tohoto majetku, a zároveň zaručíme, že naše technologie budou široce dostupné pro koncové uživatele. Doufáme, že jsme schopni vyřešit tuto záležitost, a tak se můžeme zaměřit na vytváření skvělých inovací ve prospěch průmyslu.“

K situaci se vyjádřil také Apple:

„Jedná se o procesní otázky, které nemají nic společného s věci samou. V tomto okamžiku to nemá vliv na naši schopnost podnikat a prodávat výrobky v Německu.“

Podle některých zdrojů to ale může i přesto vést k zákazu prodeje výrobků od Apple v Německu. To by byla, zejména v předvánočním období, velká výhoda pro Motorolu, Android i Google. Jiné zdroje naopak uvádějí, že rozhodnutí je opravdu jen symbolické, protože žalována je společnost Apple Inc, která v Německu nic neprodává. Všechny prodeje totiž zprostředkovává dceřiná německá společnost Apple GmbH.

S napětím tedy můžeme sledovat, zda se Motorole podaří něco podobného jako Applu, který už několikrát zakázal prodej určitých zařízení korejského Samsungu: dvakrát v Německu, jednou v Nizozemsku a v Austrálii.

zdroj: fosspatents, ac

7 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here