Někteří Bosenští hráči Pokémon GO riskují život v minových polích

0

Pokémon GO minyJe jasné, že když hrajete hru Pokémon GO, musíte být trochu opatrní, jelikož ve městech a nejen tam na Vás číhá při nepozornosti spousta nebezpečí. Mohli byste například spadnout do rybníka, nechat se přejet autem, spadnout ze skály a tak dále, ale to není nic ve srovnání s tím, jakému nebezpečí mohou čelit někteří bosenští hráči hry Pokémon GO.

Podle BBC totiž bosenské sdružení pro odminování Posavina bez mina nedávno vydalo na své Facebookové stránce varování, ve kterém připomíná hráčům, že v zemi jsou stále minová pole, která musí být odstraněna. Tohle varování prý zveřejnili na základě informací o tom, že se někteří hráči odvážili do těchto oblastí vstoupit. Naštěstí dosud nemáme žádné zprávy o případných nehodách či úmrtích.

Zpráva zní následovně: „Dostali jsme informace, že se někteří uživatelé aplikace Pokémon Go v Bosně vydali do míst, jež jsou při hledání Pokémonů nebezpečná, jelikož se zde stále nacházejí miny. Vyzíváme občany, aby respektovali hranice těchto nebezpečných oblastí a nevstupovali do nich. „

V minových polích zemřelo od konce války v roce 1995 už asi 600 lidí. Odhaduje se, že v zemi je ještě zakopáno přes 120 000 min, které mohou každou chvíli explodovat, takže rozhodně nedoporučujeme bosenským hráčům spojovat hledání pokémonů s hledáním min, jelikož ve skutečností není hledání min tak bezpečné jako v legendární hře.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here