Nejziskovější aplikace jsou paradoxně ty zcela zadarmo

1

gplay

Aplikace si na sebe mohou vydělávat různě. Některé, hlavně ty pro dobrou věc jsou financované sponzory, což příliš obvyklé není. Jiné zase vývojáři nabízí za poplatek ke stažení a další jsou zcela zadarmo. Právě tyto aplikace si na sebe vydělávají pouze reklamou nebo zpoplatněným, bonusovým obsahem.

Pokud jste vývojář a tato problematika výdělku vás zajímá, přečtěte si Komentář: Mýty okolo vývoje pro Android a iOS zbořeny, 1. díl a 2 díl.

Podle průzkumu App Annie je celých 90 procent nejziskovějších aplikací na Google Play nabízených zadarmo. Vydělávají na sebe „pouze“ zobrazující se reklamou. Na konkurenčním App Store je to 77 % aplikací pro iPhone a 69 % pro iPad.

Apps-Highest-Grossing

Dalším druhem aplikací jsou ty, které sice zadarmo ke stažení jsou, ale určité bonusy nebo části si je třeba dokoupit. To můžeme vidět hlavně u her, kdy sice můžeme hrát zadarmo, ale pro dosaženílepších výsledků je třeba si zakoupit bonus. I v tomto případě vývojář vydělá více, než kdyby nechal uživatele platit přímo za stažení.

zdroj: mashable

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here