Nejvíce patentů neregistruje Google, Apple ani Samsung. Takže, kdo?

0

S nástupem mobilní technologie, přišli také spory a soudy o různé technologie a následně patenty. Po prvních bitvách bylo všem jasné, že pokud chtějí nějakou novinku, kterou konkurence nebude oplývat, bude si ji muset rychle patentovat. A tak se rozběhl boj o patenty.
zte logo

Poslední dobou slýcháme stále ty stejná jména. Apple, Google, Samsung. Jak se ale říká, tichá voda břehy mele a to platí i o čínském výrobci ZTE, který si za minulý rok může připsat prvenství v počtu registrovaných patentů. Za minulý rok totiž ZTE požádalo o 4 000 patentů a celkově vlastní 13 000. Překvapující je ale číslo 48 000 dalších patentů, o které už stihli požádat. 60% patentů této společnosti se týká technologií 4G/LTE, CC a inteligentních mobilních zařízení a až 90% patentů z jejich strany jsou naprosté novinky.

ZTE tak jasně v tomto pomyslném žebříčku kraluje, protože druhý je Huawei s 1800 žádostmi. ZTE zároveň s patenty neustále podporuje výrazně sektor inovací, protože minulý rok „nalil“ do tohoto sektoru přes miliardu euro. ZTE tak v budoucnu může být dost silný hráč na mobilním trhu.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here