Videozáznamy, které vytvoříte, můžete sdílet na webových stránkách jako např. Facebook a YouTube. Tyto videa jsou populární především mezi fanoušky virtuální reality. Tu můžete sledovat pomocí zařízení VR, jako jsou Samsung Gear VR nebo Google Daydream. Tyto kamery Vám umožňují zachytit celé prostředí pro větší zážitek.

Tady je seznam těch nejlepších 360-stupňových kamer. Pokud máte vysoké nároky, tak zde asi nic nenajdete, protože všechny tyto kamery jsou pod cenou 11 000 Kč.

Samsung Gear 360 (2017 edition)

Nejnovější fotoaparát od Samsungu vyšel v březnu společně s řadou Galaxy S8. Je docela lehký (130 g). Také je vybaven dvěma snímači CMOS 8,4 MP, které dokáží zaznamenat 15 MP – obrázky a 4K video.

Kamera je vybavena baterií o kapacitě 1 160 mAh, která Vám umožní zaznamenat až 130 minut videa. Podle hodnocení IP53, je odolný proti prachu a vodě a podporuje rozšiřitelné úložiště pomocí karty MicroSD. Nemá žádný displej, takže videa si můžete prohlížet pomocí aplikace, která Vám také umožní tyto videa sdílet na Facebooku nebo Youtube.

Jediný problém je, že tato kamera je kompatibilní pouze s určenými smartphony od Samsungu a od Applu, takže bude zbytečná pro ty, kteří mají smartphone od jiné společnosti. Mezi kompatibilní smartphony patří: Galaxy Note 8, S8, S8 Plus, S7, S7 Edge, Note 6, S6, S6 Edge, S6 Edge Plus a A7/A5 (2017). Pokud jde o cenu, tak ta se pohybuje okolo $170 (3 700Kč).

Samsung Gear 360 (2016)

 

Minulý rok byla tato kamera Gear 360 nejlepší volbou pro ty, kteří chtěli alespoň něco ušetřit. Nemá všechny funkce jako jeho zástupce, ale stále patří mezi ty nejlepší 360-stupňové kamery, které si můžete koupit. Ve skutečnosti nabízí v některých případech o něco více, a to například to, že je dodávána s větší kapacitou baterie 1 350 mAh a dvěma snímači 15 MP.

Pokud jde o design, tak vypadá jako golfová koule s připojeným stativem, který se dá dát pryč. Zařízení je také o něco těžší (152 g), ale pro snadné používání je stále lehký.

Zařízení Gear 360 (2016) má hodnocení IP53, takže je chráněn proti prachu a vodě, a také má rozšiřitelné úložiště. Pomocí aplikace můžete videa sdílet na webových stránkách Facebook a YouTube. Stejně jako jeho nástupce je kompatibilní jen s určitými zařízeními. Jeho cena se pohybuje okolo $94 (2 000 Kč)

Ricoh Theta S

Ricoh 360-stupňová kamera má dva snímače 12 Mp a umožňuje natáčet videa v rozlišení Full HD. Má 8GB úložného prostoru a může nahrávat až 25 minut před vybitím baterie.

Pokud jde o vzhled, tak se od ostatních výrazně liší, stále má ale malou hmotnost (125g). Obrázky a videa zde také fotíte/nahráváte přes mobilní aplikaci, ty potom můžete sdílet, upravovat apod.

Oproti Samsungu, tento fotoaparát je kompatibilní se všemi smartphony, které mají systém 4.4 KitKat a vyšší. Je k dostání v černé barvě a prodává se za $326.95 (7 150Kč).

Ricoh Theta V

Model Ricoh Theta V vypadá víceméně jako zařízení Ricoh S a některé specifikace má stejné. Dodává se s dvěma snímači 12 MP, ale v rozlišení 4K může nahrávat až 25 minut.

Tato kamera má 4 zabudované mikrofony, které umožňují zaznamenání směrového zvuku a jsou vybaveny 64 GB úložištěm, které není rozšiřitelné.

Theta V jde spárovat se speciální aplikací pro Android, která umožňuje upravovat pořízené obrázky a sdílet obsah. Na druhou stranu je ale poměrně drahá, koupíte ji za $429.95 (9 400Kč).

360fly 4K

Tato kamera 360fly dokáže zachytit 4K videa a má jen jeden snímač 16 MP. Má řadu funkcí, včetně časově omezených režimů, je vybavena telemetrickými senzory včetně e-kompasu, gyroskopu a GPS.

Produkt je poměrně trvanlivý, protože je prachotěsný, nárazuvzdorný a voděodolný až do hloubky 1m. Má úložiště 64 GB a je o něco menší než tenisový míček. Pomocí aplikace můžete sledovat a upravovat videa, a poté je sdílet na sociálních sítích.

Kamera 360fly je v černé barvě s několika zelenými detaily. Cena se pohybuje okolo $349 (7 600Kč).

Nikon KeyMission 360

Ve srovnání se všemi kamerami v tomto seznamu je tahle skvělou volbou pro všechny, kteří hledají dobrodružství. Tato kamera je vhodná téměř pro jakoukoliv činnost, kterou si dokážete představit. Je vodotěsná do 30m, mrazuvzdorná a přežije i pokles z výšky z 2m.

Kamera může nahrávat v rozlišení 4K a zachytit fotografie ve formátu 23,9 MP. S pomocí aplikace si můžete přenést obsah z kamery do telefonu a natáčet i dálkově.

Je kompatibilní s příslušetnstvím od Nikon, můžete si ho připevnit k hrudníku nebo i na přilbu. Fotoaparát je dodáván v černé barvě a je také nejdražší kamerou v tomto seznamu. Jeho cena se pohybuje okolo $496.95 (10 900Kč).

Insta360 Air

Insta360 Air se liší s ostatními kamerami v tomto seznamu, protože je to vlastně příslušentsví, které funguje se zařízeními Android. Jediné, co musíte udělat, je připojit ho do Vašeho zařízení do nabíjecího portu. Poté už můžete natáčet 360-stupňová videa v rozlišení 2 560 x 1 280 pixelů, obrázky 3 008 x 1 504 pixelů, které můžete později sdílet na webových stránkách. Na všech populárních stránkách můžete také streamovat online.

Je kompatibilní se smartphony se systémem Android 5.1 Lollipop a vyšší a přichází ve dvou variantách. První je vybaven konektorem microUSB a druhý je s portem USB-C. Oba modely seženete za cenu $125 (2 700Kč).

Zdroj

 

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here