Návod: První spuštění OS Android

4

Při prvním zapnutí telefonu se zobrazí výzva na stisk loga Android, čímž začnete využívat váš telefon.

Pro spuštění stiskněte androida

Následně se zobrazí vybídnutí k vytvoření nebo přihlášení se k vlastnímu Google účtu a na provedení některých úvodních rozhodnutí ohledně způsobu využití OS Android a funkcí Google.

Pokud v GSM telefonu není vložena SIM karta

Jestliže v GSM telefonu není vložena SIM karta, není možné připojení k mobilním sítím pro datové a hlasové služby, můžete se však připojit k bezdrátové Wi-Fi síti a přihlásit se ke svému Google účtu a využívat všechny funkce telefonu kromě mobilních hovorů. (CDMA telefony na připojení k mobilním sítím nevyžadují SIM kartu.)

Pokud zapnete GSM telefon poprvé s operačním systémem Android bez vložené SIM karty, vylíčí se výzva Připojte k síti Wi-Fi pro připojení do Wi-Fi sítě (namísto do mobilní sítě), abyste mohli nastavit telefon. Podrobnosti viz „Připojení do Wi-Fi sítí“.

Váš Google účet

Přihlášení k vlastnímu Google účtu je nutné, chcete-li využívat služby Gmail, Kalendář Google, Google Talk a jiné Aplikace Google, stahovat aplikace z Android Marketu, zálohovat své nastavení pro servery Google, získat výhody ostatních služeb od Googlu na svém telefonu.

Důležité

Chcetel-li obnovit vlastní nastavení telefonu podle jiného telefonu s OS Android 2.0 nebo starší verzí, musíte se ke Google účtu přihlásit právě teď, během nastavování. Pokud čekáte až po dokončení nastavení, bohužel se neobnoví. (Viz „Služby Google“)

Pokud Google účet nemáte, znázorní se výzva k jeho vytvoření.

Pokud máte firemní účet Gmail přes vaši společnost nebo jinou organizaci, vaše IT oddělení může udělovat speciální pokyny, jak se k takovému účtu zapsat.

Po následném přihlášení se vaše kontakty, Gmail zprávy, události v kalendáři a mnoho dalších informací z těchto aplikací a webových služeb synchronizuje s vaším mobilním přístrojem.

Pokud se ke Google účtu nepřihlásíte během nastavování, zobrazí se výzva k vytvoření nebo přihlášení se ke Google účtu při prvním zapnutí aplikace, která přihlášení k účtu vyžaduje, např. Gmail nebo Android Market.

Po přihlášení se zobrazí výzva k zadání vašeho uživatelského jména a hesla pomocí OSD klávesnice. Instrukce o používání dotykového displeje a zadávání textu viz „Používání dotykového displeje“ a „Použití OSD klávesnice“.

Stiskněte, aby se zobrazila OSD klávesnice

Změna hesla ke Google účtu

Pokud máte Google účet, ale zapomněli jste heslo, je nutné před přihlášením heslo změnit. Vyhledejte http://www.google.com, klikněte na Přihlásit se, klikněte na „Nemáte přístup ke svému účtu?“ v přihlašovacím poli a pak podle pokynů změňte své heslo.

Další účty

Po nastavení můžete do telefonu doplňovat účty Google, Microsoft Exchange ActiveSync, běžné e-mailové a jiné druhy účtů a synchronizovat některé nebo všechny údaje podle popisu v části „Účty“. Na serverech Google se však bude synchronizovat jen první Google účet, se kterým jste se přihlásili. Některé aplikace, které pracují jenom s jedním účtem, zobrazují pouze data z prvního účtu, ke kterému jste se přihlásili.

Služby Google

Po přihlášení se zobrazí výzva, zda chcete využívat tyto další služby Google.

Použití polohy Google Zvolte, zda chcete používat lokalizační službu Google, která poskytuje aplikace pro stanovení vaší cílové pozice bez užití GPS a zda chcete využít vaši polohu pro výsledky vyhledávání Google a další služby Google. Informace o změně těchto nastavení později viz „Nastavení lokality a zabezpečení“ a „Nastavení soukromí“.

Zálohovat data Můžete zvolit, zda chcete zálohovat některé z vlastních dat, jakými jsou záložky, uživatelský slovník, Wi-Fi hesla a mnohá další nastavení, do svého Google účtu na serverech Google. Některé aplikace třetích stran jsou schopné tuto funkci také využívat. Tuto metodu můžete v případě, že potřebujete vyměnit telefon (při změně nebo ztrátě telefonu), nebo přeinstalovat nějakou aplikaci, obnovit své nastavení a jiná data. Informace o změně těchto nastavení později viz „Nastavení soukromí“.

Datum a čas Nemáte-li připojení do mobilní sítě, zobrazí se výzva k nastavení data a času v telefonu. Viz „Nastavení data a času“.

zdroj: Návod k použití OS Android 2.3 [AUG-2.3-103]

4 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den.
    Mám telefon z číny a když dorazil, android by již nainstalován a na gmail mě nikdo neupozornil. Teď jsem si zablokovala díky nezdařeným pokusům k odemknutí telefon a vyžaduje to právě po mě gmail a heslo. bez toho se do telefonu nedostanu. Někdo radu, jak z toho ven ? díky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here