Nástupci Nexusů Pixel a Pixel XL v předprodeji od 4. října

0

Google se pod označením Nexus již pár let angažuje mezi prodejci telefonů. Sice je tato obrovská společnost nikdy nevyráběla a vždycky oslovila nějakou velkou rybu z oblastí smartphonů, ale minimálně jednou za rok společně vydali chytrý telefon právě se jménem Google Nexus, které byly známé hlavně díky výborné softwarové podpoře. Během pár týdnů má ale Google představit novou řadu svých telefonů – Google Pixel. 

 

pixel-line

 

Nové modely by měly být dva – Pixel (kódové označení Sailfish) a Pixel XL (Marlin) a podle posledních informací budou představeny 4. října. Od tohoto dne má být spušťěn i předprodej. Ausdroid.net, jenž se řadí mezi spolehlivé zdroje, tuto informaci potvrdil na základě zprávy australského operátora Telstra. Problém je v tom, že bohužel nevíme, o který z Pixelů půjde, jelikož se tato informace má týkat jen jednoho z dvojice nových smartphonů.

 

Zdroj také uvedl, že oficiální start prodeje tohoto dua je minimálně v Austrálii naplánován na 20. října. Toto datum by se ale ve zbytku světa nemělo lišit.

 

Zrekapitulujeme si předpokládanou výbavu jednotlivých telefonů. Menší z bratrů příjde s uhlopříčkou displeje 5″ palců a rozlišením FullHD, druhý s označením XL nabídne 5,5″ Quad HD displej. Ostatní specifikace by měly být u obou přístrojů velice podobné. Oba budou disponovat procesorem Qualcomm Snapdragon 820, který bude doplněn 4 GB RAM paměti. Na jejich zadní straně se objeví čtečka otisků prstů a hit letošního roku – duální fotoaparát s rozlišením 12 MPx. Po softwarové stránce samozřejmě nebude chybět Android 7.1 Nougat.

gsmarena_001-1

Novou řadu „googlovských“ smartphonů pravděpodobně vyrobí tchaiwanská společnost HTC, která je sice, co se týče prodeje svých zařízení, na ústupu, ale role zmocnit se výroby Pixelů jí může zajistit opět místo na absolutní světové špičce. HTC již před šesti lety pro Google pracoval na Nexus One.

Cena obou telefonů je pro nás zatím velká neznámá, jelikož se nikdo o cenovce ještě nezmínil. Budeme si teda muset počkat, co kolegové v Googlu vymyslí.

 

Zdroj:  PhoneArena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here