Náramek Cicret bude promítat displej na předloktí jako ve sci-fi

1

S postupným vývojem a rozšiřováním spektra nositelných technologií,  stejně jako chytrých telefonů, si můžeme užívat pořád nové nápady a vychytávky. Přesto se nestává zas tak často, že by nás něco překvapilo svojí originalitou, protože už jsme zvyklí na ledacos a o to více si takových novinek vážíme.  

Rok 2014 by se dal nazvat jako ,,rozbřesk wearable (nositelných) produktů“, protože se začalo zajímat o tuto technologii stále více a více společností, vyvíjející velké úsilí vedoucí ke spokojenosti zákazníků. Díky tomu jsme mohli vidět, jak různorodá a komerčně úspěšná dokáží tato malá zařízení být. Až na Google Glass se většina firem zaměřila na wearables pro zápěstí.

Android Wear, Samsung  Gear, Pebble a brzy i Apple Watch se podílejí na nápadu chytrých hodinek. Tato zařízení neměla v úmyslu nahradit smartphony, ale jak to už bývá, postupem času se nároky na funkčnost a vybavení zvyšují. Přesto bychom na zápěstí nechtěli nosit 5palcový displej. A co kdyby se dal takovýto displej promítat na ruku a dal se kdykoliv schovat?

1

Ukázalo se, že je to možné. Společnost Cicret, se základnou v Paříži, právě vyvíjí náramek vybavený PICO projektorem a celou řadou blízkých čidel. Projektor bude schopný promítat obraz na Vaše předloktí a čidla se zaměří na Vaši interakci s obrazem, přičemž z pohybů vyčtou a provedou příkazy. Design a technologie náramku Cicret Bracelet jsou stále ve vývoji, přičemž firma bez crowdfunding kampaně, o kterou by určitě byl velký zájem, shání příspěvky po celém světě nejen pro náramek samotný ale i rozšíření firemní aplikace pro posílání zpráv CICRET (najdete ji v obchodu Google Play).

Pokud dosáhnou částky €300,000, budou moct rozšířit aplikaci na všechny platformy, zatímco obnos €700,000 už dá náramku plnou zelenou. Za příspěvek si vysloužíte vděk společnosti i v podobě místa na její ,,zdi slávy“.

2

Pokud se koncept ,,chytré promítačky v náramku“ dostane na trh, zaplatíte za něj zhruba €380, tedy asi 13 770 Kč. Předběžný návrh novinky počítá s akcelometrem, paměťovou kartou, micro USB, Bluetooth, Wi-Fi, LED, 16 GB nebo 32 GB, 10 barevnými provedeními a pravděpodobně i slotem pro SIM kartu, aby mohl Bracelet splňovat i funkce telefonu.

První fungující prototyp by měl být odhalen v následujících týdnech, přičemž vedení společnosti Cicret se nechalo slyšet, že náramek naváže tam, kde Google Glass skončily. Finální produkt by měl podporovat jak systém Android, tak i iOS.

https://www.youtube.com/watch?v=vBum40uRTxc

zdroj: http://www.phonearena.com

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here