nanoSIM bude ještě o třetinu menší než microSIM

2

V poslední době se v některých mobilních telefonech setkáváme s takzvanými microSIM. Výrobci v čele s Apple, Nokií a Motorolou je ve svých telefonech používají, aby ušetřili cenné místo na základové desce. Pro uživatele je to ale spíše přitěžující, protože si musí u svého operátora měnit běžnou SIM kartu za microSIM nebo si menší verzi karty „vyrobit“ doma. Pokud uživatel chce svou microSIM kartu použít v jiném telefonu, který využívá SIM karty běžné velikosti, musí použít speciální adaptér.

Německé společnosti Giesecke & Devrient připadá i microSIM karta příliš velká a vytvořila proto nanoSIM, která je ještě o třetinu menší než microSIM. Nejmenší SIM karty bude ve svých telefonech využívat například Apple, který o schválení tohoto standardu zažádal už v květnu. Rozměry se snížili na 12 mm a 9 mm. Snížena byla také tloušťka a to o 15 %. Ve srovnání s běžnou SIM kartou je nanoSIM dokonce o 60 % menší.

V prvních telefonech by se nanoSIM karta mohla objevit už příští rok. V současné době kartu testují někteří operátoři. Podoba nové karty bude představena 15.listopadu v Paříži. Zpětná kompatibilita s přístroji využívajícími běžné SIM karty (případně microSIM) bude zajištěna pomocí adaptéru.

Srovnání velikostí tří typů SIM karet. Jako „Mini SIM“ je označována SIM karta běžné velikosti.

zdroj: pocket-lint
via pn

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here