Nabíječka na palivový článek nepotřebuje zásuvku

0

Pokud se budete shánět po přenosných nabíječkách pro smartphone, zjistíte, že momentálně se spoléhá 99% z nich na Li-Ion baterii k použití nashromážděné energie. Tu a tam se objeví produkt s opravdovým potenciálem, který nás skutečně dostane. Něčím takovým je právě nabíječka, která se už teď může těšit z finanční podpory skrze Kickstarter.

kr

Seznamte se s přenosnou USB nabíječkou vyvíjenou v Německu společností Kraftwerk. Na první pohled Vás určitě do kolen nedostane hlavně kvůli nikterak přitažlivému exteriéru, který by mohl i mnohé odpudit.Tady je však důležité, co se skrývá uvnitř vychytávky. Nenajdete tam žádnou baterii ale kompaktní palivový článek, který se zvládne postarat o produkci stabilního elektrického proudu z chemické reakce dodaného paliva.

Je to vlastně taková malá elektrárny do kapsy. ,,Dobíjení“ zásobárny energie, ze které poté můžete plně nabít například iPhone až jedenáctkrát, Vám zabere pouhé tři sekundy. Tak to alespoň tvrdí Kickstarter na svých stránkách. Nabíječka je zcela nezávislá na zásuvkách s elektřinou.

3 2

Nádržka vychytávky pobere až 200 ml paliva, které se postará o výkon mezi 2W a 10W, což znamená, že Kraftwerk nabije Vaše zařízení s proudem o hodnotách mezi 400mA a 2,000mA, tedy podobných jako u většiny nabíječek. Případní zájemci mohou toto zařízení získat od Kraftwerk za $99 (asi 2350 Kč).

kraftwerk-internals

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here