Na online multiplayeru pro Minecraft: Pocket Edition se pracuje

16

Zatímco velká verze Minecraftu se aktualizací dočkává pravidelně a její hráči si veskrze nemají na co stěžovat, tak mobilní pocket edition je na tom podstatně hůř. Za dlouhých 24 měsíců od vydání první verze se dočkala jen základního creative módu a polofunkčního survivalu na úrovni Minecraftu verze 0.5.0.

Pomalu by se ale mohlo začít blýskat na lepší časy. Jeden z členů Mojang týmu totiž nedávno potvrdil, že do nové aktualizace mobilní verze chystá podporu pro brnění a tedy zřejmě i všechny ostatní předměty související s pecemi a těžbou rud.

Ani doplnění posledních kriticky chybějících předmětů do mobilní verze ale není tím nejzajímavějších, na čem tým aktuálně pracuje. Podle některých tweetů se totiž do mobilní verze chystá také plnohodnotný online multiplayer přes internet.

Prozatím není jasné, jak bude implementován, ale vzhledem k masivnímu zpoždění mobilní verze oproti té velké je takřka jisté, že nebude kompatibilní s velkými servery. Namísto toho bude mít spíše servery vlastní.

Pro ty kterým se nechce čekat na plnohodnotný mobilní minecraft, Survivalcraft je údajně více než dobrou náhražkou.

A to není vše. V testování je údajně také

Zdroj: DroidGamers

16 KOMENTÁŘE

  1. Survivalcraft je good to se s Pocket Edition neda ani srovnavat akorad mi trochu vadi ovladani to je na pocket edition trochu lepsi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here