Na jaké platformě se nejvíce zobrazují reklamy? Android vede

4

images

Norská společnost Opera Software, která stojí za svým stejnojmenným prohlížečem, zveřejnila zajímavý výzkum. Ten se týká reklamy a plyne z něj, že operační systémem Android je reklamou zatížen nejvíce ze všech platforem, nicméně jeho uživatelé se nenechají reklamou nalákat tak, jako uživatelé konkurenčního iOS. To je určitě zajímavá informace pro všechny vývojáře a inzerenty.

Chytré telefony s Androidem mají podíl na zobrazení reklamy 30,94 % a zisky z „prokliknutých“ reklam tvoří 29,97 procent. Těsně za Androidem je iOS, zobrazení reklam dosahuje 29,08% podílu, ovšem výnos z nich tvoří 51,02 %.

podil

Přímo se nabízí otázka: „Proč tomu tak je?“ Přesnou odpověď však najdeme jen velmi těžko. S trochou nadsázky bychom mohli tvrdit, že uživatelé Androidu jsou proti reklamě už imunní a z velké části ji ignorují. Pravdou však zřejmě je,že reklama je špatně mířená a nedokáže tak potenciálního zákazníka oslovit.

U platformy iOS je situace zcela jiná. Apple má dokonale cílenou reklamu. Pokud například stáhnete aplikaci týkající se určitého produktu, v ostatních aplikacích vám bude reklama nabízet součásti produktu či jiné, podobné zboží. Apple nabízel zadavatelům reklam „identifikátor reklam“ s jehož pomocí nebyl problém přesně cílit reklamu přímo na určitou skupinu. Od toho však Apple upustil a součástí verze iOS 6 je možné toto sledování omezit. Zůstane tak pouze necílená reklama.

Je tedy velmi pravděpodobné, že tato funkce průzkum velmi ovlivnila a bude zajímavé sledovat další vývoj, protože právě reklama je mnohdy to, co vývojáři přináší zisky.

Zdroj: smartmania

4 KOMENTÁŘE

  1. No ja si reklamy prakticky nevsimam. Vim ze se mi tam zobrazuje, ale temer nevim co. Jedine co si pamatuju, tak ze se tam obcas mihne reklama nektereho z nasich operatoru. To me muze ovsem tak maximalne nastvat a ne nalakat 🙂

  2. Jaký reklamy? HTC Desire Z (s CM7 a aplikací adblock). Nic proti podporování tvůrců, ale pokud se mi aplikace líbí tak těch většinou pár korun zaplatím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here