Na co jsme zapomněli aneb Přehled dalších novinek uplynulého týdne (6. týden 2013)

0

prehled dalsich novinek uplynuleho tydne

 

Ani tentokrát nepřijdete o náš pravidelný seriál s názvem Na co jsme zapomněli, ve kterém se dozvíte, co nového se minulý týden událo ve světě operačního systému Android. Tak se pohodlně posaďte a pusťte se do čtení.

Nová generace Nexusu 7 bude mít procesor od Qualcommu

nexus 7

Google letos nejspíš představí vylepšenou verzi svého oblíbeného tabletu Nexus 7. Už dříve na internet uniklo, že nová verze nabídne lepší sedmipalcový displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Další velká změna se ale podle dostupných informací odehraje v samotném srdci zařízení.

Nový Nexus 7 nejspíš nebude mít procesor Tegra 4, jak by se dalo očekávat, ale čtyřjádrový Snapdragon S4 Pro od Qualcommu. Důvodem ke změně dodavatele procesoru jsou údajně nejen lepší cenové podmínky Qualcommu, ale také skutečnost, že Snapdragon S4 Pro nabízí integrované čipy pro příjem mobilního signálu.

Samsung Galaxy S IV bude představen 15. března

samsung galaxy s iv logo

Korejský výrobce s největší pravděpodobností představí svou novou vlajkovou loď o dva měsíce dříve, než je obvyklé. Galaxy S IV by mělo spatřit světlo světa už 15. března, kdy Samsung pořádá svou vlastní tiskovou konferenci s názvem Unpacked Event. Místo konání této akce zatím zůstává v tajnosti.

Podle neověřených interních zdrojů se Samsung Galaxy S IV začne prodávat už na začátku dubna, kdy by měl být dostupný v zemích východní Evropě. Do konce dubna by se měl smartphone objevit na pultech všech evropských a asijských obchodů. Jako poslední se dočkají zájemci z Ameriky, Austrálie a Afriky, pro které bude dlouho očekávaná novinka dostupná od přelomu května a června.

Oficiální příslušenství k nové vlajkové lodi, které zahrnuje například různé kryty a obaly, větší baterii, sadu pro bezdrátové nabíjení, HDTV adaptér a sluchátka, by se mělo dostat na trhu už v první polovině dubna.

Global Mobile Awards 2013 znají nominace pro rok 2013

global mobile awards 2013

GSMA tento týden oznámila nominace na Global Mobile Awards 2013, největší odborné ocenění, které mohou získat mobilní produkty. Nominováno bylo 158 produktů v několika desítkách kategorií.

Mezi nejprestižnější tradičně patří kategorie nejlepší smartphone, kde byli nominováni Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Note II, HTC Droid DNA/Butterfly, Apple iPhone 5 a Nokia Lumia 920. V kategorii nejlepší tablet zvítězí Google Nexus 7, Asus Transformer Infinity, Samsung Galaxy Note 10.1, Amazon Kindle Fire HD 8.9, Apple iPad 3 nebo Apple iPad Mini.

Nominace v dalších kategoriích Global Mobile Awards 2013 najdete na oficiálních stránkách. K vyhlášení výsledků dojde 26. února v rámci veletrhu MWC 2013 v Barceloně.

Samsung v USA prodává svůj smartphone s čistým Androidem

samsung galaxy discover

Samsung Galaxy Discover je na první pohled obyčejný levný telefon se základní výbavou, který je navíc určen výhradně pro americké operátory Straight Talk a Net10. I přesto si však novinka jistě zaslouží i pozornost nás Evropanů.

Galaxy Discover je totiž vybaven čistým Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich bez mnohými nenáviděné grafické nadstavby Touchwiz. Nejpravděpodobnějším důvodem, proč se Samsung rozhodl použít neupravenou verzi operačního systému, je nedostatečný výkon smartphonu. Ve výbavě nnového Galaxy Discover totiž najdeme pouze jednojádrový procesor běžící na frekvenci 800 MHz a 3,5″ displej s rozlišením 320 x 480 pixelů.

Android 4.2.2 bude vydán už tento měsíc

android 4 2 2

Už v polovině února by měl Google vydat aktualizaci na Android 4.2.2 Jelly Bean. Jako první se nové verze operačního systému oficiálně dočkají některá zařízení z řady Nexus. Už dříve se na internetu objevila videa, která existenci Androidu 4.2.2 potvrzovala.

S největší pravděpodobností půjde o poslední update Jelly Beanu, který navíc přinese jen drobnější vylepšení a opravy chyb. Google totiž své síly jistě zaměřuje na zbrusu nový Android 5.0 Key Lime Pie, který by měl být představen v květnu letošního roku.

Google nebude mít svůj stánek na letošním MWC

Zatímco minulý rok měl Android na Mobile World Congress velký oficiální stánek vytvořený samotným Googlem (viz video níže), na letošní ročník veletrhu americký gigant v takovém rozsahu nepřijede. K dispozici bude malý malý tým pracovníků, který bude pomáhat partnerům prezentujícím zařízení s Androidem.

Jde už o několikátou větší společnost, která svou účast MWC 2013 zcela nebo téměř zcela odmítla. Své vlastní tiskové konference budou pořádat například Samsung a HTC.

 

Samsung tento měsíc zahájí výrobu pětipalcových AMOLED displejů s Full HD rozlišením

samsung-amoled

V průběhu letošního února by mělo konečně dojít k zahájení masové výroby nových AMOLED displejů od Samsungu, které nabídnou uhlopříčku 4,99″ a Full HD rozlišení. Právě tento displej by se měl objevit v budoucí vlajkové lodi Galaxy S IV.

Samsung měl své nové displeje začít produkovat už v listopadu, údajně se však objevil vážný problém ve výrobě, kvůli kterému bylo vše odloženo. Nyní musíme doufat, že se korejskému výrobci podaří vše stihnout a problémy s výrobou displejů neohrozí začátek prodeje Samsungu Galaxy S IV, který je plánován už na začátek dubna.

Gameloft a Kabam spolupracují na mobilní hře k filmu Fast And The Furios 6

fast and the furious 6

Na displeje smartphonů a tabletů (nejen) s Androidem by měla brzy dorazit oficiální hra k akčnímu filmu Fast And The Furios 6, v češtině známém jako Rychle a zběsile 6. Zatím ještě nevíme, o jaký typ hry půjde, vzhledem k přítomnosti vývojářů z Kabam Studios však můžeme očekávat, že ve Fast And The Furios 6 nebudou chybět multiplayer.

K vydání mobilní hry pravděpodobně nedojde dříve než v druhé polovině května, kdy má další díl kultovní filmové série svou světovou premiéru.

A nakonec…

Dnešní přehled novinek zakončíme příjemnou reklamou, ve které je prezentováno inteligentní vyhledávání Google Now na Nexusu 4. Americký gigant opět dokazuje, že i na reklamu se můžeme podívat rádi.

http://youtu.be/SpaLZOjqMew

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here