Na co jsme zapomněli aneb Přehled dalších novinek uplynulého týdne (48. týden 2012)

0

Ve světě operačního systému Android se každý týden odehraje nespočet novinek a změn. O těch nejdůležitějších vás na našem webu infomujeme v samostatných článcích, je však mnoho dalších zajímavostí, na které jsme během uplynulého týdne zapomněli. Právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli zavést novou pravidelnou rubriku s názvem „Na co jsme zapomněli aneb přehled dalších novinek uplynulého týdne“.

V týdnu od 26. listopadu do 2. prosince 2012 se objevilo několik dalších patentových sporů, další spekulace o Android smartphonu od Nokie, nová naděje pro HTC a mnoho dlaších novinek.

Asus ME172V – další levný tablet z Taiwanu?

Benchmark odhalil chystaný tablet Asus s kódovým označením ME172V, který by dokonce mohl být dalším superlevným tabletem z řady Nexus s lákavou cenovkou 99 dolarů. Novinka má údajně sedmipalcový displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů, blíže nespecifikovaný procesor s taktem 1 GHz, 1GB RAM, 8GB interní paměť a baterie s kapacitou 4270 mAh. Informaci, že jde o další Nexus, však příliš neodpovídá starší operační systém Android 4.1.1 Jelly Bean a slot na micro SD karty.

Nokia hledá nové vývojáře – chystá telefon s Androidem?

Nokia hledá nové zaměstnance, konkrétně vývojáře, který by dohlížel na vývoj linuxových ovladačů pro nové produkty finského výrobce. Vzhledem k tomu, že na linuxovém základu je postaven Android, objevují se spekulace, zda Nokia nechystá něco týkající se operačního systému od Googlu. Mohlo by jít o nové mapové aplikace pro Android, na druhou stranu je však v textu inzerátu zmíněno spojení „hardwarové ovladače“.

Samsung představil nové kryty pro Galaxy S III a Galaxy Note II

Samsung představil vyklápěci obaly pro své smartphony Galaxy S III a Galaxy Note II. Kryty jsou nabízeny v několika výrazných barevných provedení a jsou určeny pro ty, kteří chtějí svůj telefon ochránit ze všech stran, včetně displeje. Cena krytu však byla stanovena na poměrně vysokých 40 dolarů (777 Kč).

Applu se nelíbí několik dalších zařízení od Samsungu

Spor mezi Applem a Samsungem se v USA ještě přiostřil, když americký gigant přidal na seznam zařízení, které porušují jeho patenty, několik dalších telefonů a tabletů. Konkrétně se jedná o Samsung Galaxy S III, Galaxy Note II, Galaxy Tab 8.9 Wi-Fi, Galaxy Tab 2 10.1, Rugby Pro a Galaxy S III Mini. Zajímavostí je, že posledně jmenovaný smartphone se dokonce ve Spojených státech oficiálně vůbec neprodává, podle Applu je však Samsung Galaxy S III Mini v zámoří i přesto dostupný díky šedému dovozu.

HTC má nového marketingového ředitele

Taiwanskému výrobci se v poslední době příliš nedaří a podle odborníků je jedním z hlavních důvodů propagace výrobků, která HTC narozdíl od Samsungu nikdy moc nešla. Řešením by mohl mít nový marketingový ředitel Benjamin Ho, který nahradí odcházejícího Johna Wanga. HTC do nového ředitele vkládá velké naděje a dokonce přišlo s označením „Marketing 2.0“.

V minulém čtvrtletí vydělávali jen tři výrobci smartphonů

Horace Dediu, autor několika studií trhu s mobilními telefony, publikoval na Twitteru zajímavý poznatek. Ačkoliv se počet prodaných telefonů neustále zvyšuje, výrobci vydělávají čím dál tím méně. Ve třetím čtvtletí 2012 byl nejlepší Apple, i tomu ale klesl čistý zisku ze 66 na 60 %. V černých číslech skončili podle příspěvku na Twitteru dále jen Samsung (39 %) a HTC (1%). Někteří čtenáři si však všimli, že Horace Dediu zapomněl na LG, které také dokončilo třetí čtvrtletí s malým ziskem.

Android je na 44% nových tabletů

Podíl Androidu na tabletech se neustále zvyšuje. Studie společnosti ABI ukázala, že operační systém od Googlu najdeme na 44% tabletů. Nejvíce se sice stále daří Applu, jeho podíl ale klesl na 55 %. Bude zajímavé sledovat, jak trh s tablety ovlivní příchod Windows 8.

Ericsson zažaloval Samsung u amerického soudu

Samsung musí v poslední době čelit nejen žalobám ze strany Applu, ale také dalších společností, například švédského Ericssonu. Soudní spor je výsledkem neúspěšného prodloužení licenční dohody mezi oběma společnostmi. Ericsson působí v oblasti mobilních technologií velmi dlouho a není tedy divu, že společnost vlastní obrovské množství patentů. Podle Samsungu však Ericsson požaduje příliš vysoké licenční poplatky, které neodpovídají hodnotě patentů. V roce 2011 si švédská společnost údajně vydělala 937 milionů dolarů na licenčních poplatcích.

NVIDIA oznámila 6 milionů stažení z TegraZone

Stahovací portál TegraZone, který provozuje NVIDIA, zaznamenal šest milionů stažených her. TegraZone se zaměřuje na graficky propracované hry optimalizované pro vícejádrové procesory Tegra 2 a Tegra 3. Teprve v září přitom NVIDIA oznámila pět milionů stažení. Za rychlý nárůst může zejména stále větší počet zařízení s procesory Tegra, například Nexusu 7.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here