Na co jsme zapomněli aneb Přehled dalších novinek uplynulého týdne (12. týden 2013)

0

prehled dalsich novinek uplynuleho tydne

Po krátké přestávce je tady další díl seriálu Na co jsme zapomněli přinášející každé pondělí přehled zajímavých novinek, které se v minulém týdnu udály ve světě operačního systému Android. Ještě před tím si však podíváme na drobné novinky, kterou je přehled nejzajímavějších článků, které na našem webu v uplynulém týdnu vyšly. Pokud jste tedy minulý týden nestíhali sledovat naše články, přinášíme vám alespoň výběr těch nejzajímavějších.

Nejzajímavější články uplynulého týdne

Britský prodejce zaznamenal čtyřnásobně více předobjednávek Galaxy S4 než na Galaxy S3

Samsung Galaxy S4

O tom, že Samsung Galaxy S IV se stane dalším prodejním trhákem, asi nikdo nepochyboval. I přesto je však tisková zpráva od Carphone Warehouse obrovským překvapením. Tento britský prodejce elektroniky totiž oznámil, že počet předobjednávek Samsungu Galaxy S IV je více než čtyřnásobný ve srovnání s předobjednávkami, které Carphone Warehouse zaznamenal v minulém roce na Galaxy S III.

Nárůst, i když ne tak výrazný, zaznamenal také další britský prodejce Phones4U. Samsung Galaxy S IV si podle něj předobjednalo o 40 % více zákazníků než předchozí generaci vlajkové lodi korejského výrobce. Už nyní je téměř jasné, že Galaxy S IV překoná v počtu prodaných kusů i svého předchůdce, který nedávno dosáhl mety 50 milionů.

Článek k tématu: Samsung Galaxy S 4 pre-registrations four times higher than Galaxy S III says UK retailer

Spekulace: HTC uvažuje o koupi mobilní divize Panasonicu

panasonic logo

HTC se v poslední době příliš nedaří a proto výrobce hledá způsoby, jak se vrátit zpět na výsluní. Jedním z těchto způsobů by mohl nákup mobilní divize konkurenčního Panasonicu. Uvedl to japonský zpravodajský web SankeiBiz.

Vstup Panasonicu na evropský trh se smartphony sice skončil fiaskem, v Japonsku a některých dalších asijských trzích ale patří k tradičním a oblíbeným výrobcům telefonů. Případný nákup Panasonicu by HTC přinesl zejména přístup k mnoha patentům a technologiím, které výrobce vlastní.

Článek k tématu: Rumor: HTC named as possible suitor for Panasonic’s mobile phone business

Meizu MX3 by mohlo mít procesor Exynos 5 Octa

Na internetu se minulý týden objevily spekulace, podle kterých bude Meizu MX3 vybaveno osmijádrovým procesorem Exynos 5410 od Samsungu. Meizu by se tak stalo, pokud nepočítáme samotný Samsung, prvním výrobcem, který by použil Exynos 5.

K další výbavě by podle dostupných informací měl patřit 5,1″ displej s rozlišením 1920 x 1200 obrazových bodů a velmi úzkým rámečkem. Samozřejmě jde stále jen o nepotvrzené spekulace a vzhledem k tomu, že výbava vypadá až příliš dobře, je dost možné, že je jejím autorem jen snivý fanoušek značky Meizu.

Článek k tématu: Meizu MX3 rumored to have Exynos 5 Octa eight-core processor, 5.1″ Full HD touchscreen

Sony Xperia Z jde na dračku

Sony Xperia ZL

Nová vlajková loď se Sony povedla. Svědčí o tom obrovský zájem, kteří zákazníci projevili po uvedení na trh. I přes velmi silnou konkurenci v podobě HTC One a Samsungu Galaxy S IV byla Xperia Z údajně vyprodána hned první den na většině významných světových trzích včetně Japonska, Německa, Francie, Hongkongu a Taiwanu.

Letošní rok bude pro Sony klíčový. Po předchozích neúspěšných letech to vypadá, že se japonskému výrobci zase začíná dařit. Sony chce letos prodat 50 milionů smartphonů, tedy o více než patnáct milionů více ve srovnání s loňským rokem. Kromě zařízení s Androidem by výrobci měl pomoct také příchod nové platformy Firefox OS.

Článek k tématu: Sony Mobile makes headway with Xperia Z; to move to other platforms

Asus PadFone 2 se potýká s náhlou smrtí

asus_padfone_2_0

Po Samsungu Galaxy S III a Sony Xperii Z se tzv. náhlá smrt objevila u dalšího zařízení s Androidem. Uživatelé Asusu PadFone 2 si na internetu stěžují, že se jejich přístroj náhle vypne a už není možné jej znovu spustit. Na oficiálních stránkách Asusu se dokonce objevilo prohlášení, které výskyt problému u „malého počtu zařízení“ potvrzuje.

Zákazníci, kteří se s touto chybou setkali, by měli svůj Asus PadFone 2 odnést do autorizovaného servisu, kde jim bude v rámci záručních podmínek bezplatně vyměněn. Podle dostupných informací je náhlá smrt způsobena chybou firmwaru a eMMC paměti.

Článek k tématu: ASUS offering replacement for bricked PadFone 2

Gameloft chystá karetní hru UNO & Friends

UNO, jedna z nejoblíbenějších karetních her na světě, se brzy dočká dalšího zpracování pro smartphony a tablety s Androidem. Na rozdíl od předchozích verzí mobilní hry, nabídne UNO & Friends také propracovaný online multiplayer.

První zveřejněný teaser (viz video níže) nám toho o hře příliš mnoho neprozrazuje. Můžeme však vidět, že minimálně po grafické stránce se hra UNO & Friends povedla. Gameloft serveru Phandroid potvrdil, že hlavním herním režimem bude právě online multiplayer, který vám umožní hrát s vašimi přáteli i jinými hráči z celého světa.

Článek k tématu: Gameloft reveals UNO & Friends [VIDEO]

Google Play Books dorazily do Mexika

google play book mexiko

Další zemí, kde si mohou uživatelé koupit knihu přímo v Google Play Store, se stává Mexiko. Také Mexičané mají nyní přístup k milionům elektronických knih, které jsou v Google Play Store k dispozici. Některé další služby, jako například stahování hudby, však zůstávají v Mexiku nadále nedostupné.

Jde o další miniaturní krok, který přibližuje Google Play Books také k nám, do České republiky.

Článek k tématu: Google Play Books Now Live In Mexico (Google Play Books Ya Está Disponible En México)

Xperie rozzářily koncert Swedish House Mafia

Sony a djské trio Swedish House Mafia si pro své fanoušky připravilo zajímavé překvapení. Všichni, kdo si stáhnou aplikaci Lisnr, se mohou během vystoupení Swedish House Mafia připojit k vytváření zajímavé vizuální show. Sony navíc spustilo speciální sekci v aplikaci Xperia Lounge, kde uživatelé najdou exkluzivní videa od výše uvedených djů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here