Na co jsme zapomněli aneb Přehled dalších novinek uplynulého týdne (1. týden 2013)

0
Po delší vánoční přestávce se vrací pravidelný seriál předstsvující další zajímavé novinky, které se minulý týden udály ve světě operačního systému Android. Níže uvedené novinky jsou příliš stručné na to, abychom o nich mohli napsat plnohodnotný článek nebo se zkrátka jen ztratili v našich RSS čtečkách a my jsme na ně zapomněli.

Samsung představí na MWC 2013 Galaxy Frame (GT-6810)

Společnost Samsung se chystá představit nový model do rodiny Galaxy – konkrétně se jedná o model Galaxy Frame. Ten by se měl svým výkonem zařadit mezi low-endy. Vzhledem k tomu, že již Samsung ohlásil i hadware, který chce do tohoto telefonu použít, můžeme ohlásit že specifikace se podobají na modely Galaxy Ace a Galaxy mini. Telefon totiž bude mít jedno-jádrový procesor 800MHz, 512MB RAM a rozlišení 320×480 pixelů.

Chystá Polaroid fotoaparát s Androidem?

Na internetu se objevila zpráva o tom, že Polaroid chystá svůj vlastní fotoaparát s Androidem. Dle Polaroidu by měl mít fotoaparát 18.1MPx snímač, Android 4, 3,5″ dotykovou obrazovku, blesk, Wi-Fi, výstup na sluchátka, HDMI. Zároveň by fotoaparát měl umožňovat focení panoramatických snímků (dokáže již Android 4.0) a detekovat obličeje. Musíme ale usoudit, že Polaroid si moc práce s vymýšlením designu nedal. Fotoaparát se totiž velice podobá na Nikon 1.

Google má problém – v jeho službách se objevily produkty Apple

Nadpis by Vás mohl trochu zarazit, ale bohužel je to tak. Google má totiž problém se svými hláškami v Android telefonech. První případ se stal ve Švédsku, kdy na uživatele Androida vyskočila hláška, že iPhone by mohl vyznačovat síťovou aktivitu. Tato chyba se vyskytuje u Galaxy Nexusu a mluví se dokonce i o Nexusu 4 a jedná se o úvodní nastavení telefonu.

Další problém Google zaznamenal tento týden, kdy se u Google Now  začla objevovat hláška „he now praises the iPad“. Konkrétně se jednalo o otázku „what is a giraffe“ , kde Google Now odpověděl celý text, ale za text dodal „he now praises the iPad“. Problémy zaznamenal i Google Translate, kde z Angličtiny do Francouzštiny při výrazu „filled with“ dodal k anglickému textu „with so much drama he now praises the iPad“. Chyba u Google Transalte a Google Now by měla být v těchto chvílích již opravena.

Madfinger Games chystají „něco“ nového

Brněnské studio Madfinger Games má 6. ledna začít testovat „něco“ nového. Jedná se nejspíš o finální rychlé testování mezi uživateli, aby poté mohli finální produkt představit na CESu 2013 v Las Vegas. Bohužel, nikdo netuší, o co by se mohlo jednat. Mluví se o tom, že Dead Trigger by mohl dostat multiplayer, nebo i o tom, že by se mírných vylepšení mohl dočkat i Shadowgun: Deadzone. Může se ale také o zcela novou hru

Vývojáři Temple Run zaznamenali 2,5 milionu stažení za den

Vývojáři populární hry Temple Run zaznamenli rekordní počet stažení za jediný den – číslo se zastavilo na 2,5 milionech stažení a nainstalování. Tento rekord se stal samozřejmě 24.prosince, tedy na Štědrý večer. Na závěr jen dodám, že ani 2,5 milionu stažení nestačilo k tomu, aby se hra dostala do TOP 5 na Google Play.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Samsung Galaxy S IV nebude dříve, než v květnu 2013

Minulý týden se objevila na internetu zajímavá zpráva o tom, že Samsung Galaxy S IV nebude dostupný na trhu dříve, než v Květnu 2013. Tato zpráva byla sdělena jednomu uživateli sociální sítě FaceBook přímo od libanonského zastoupení Samsungu.

CyanogenMod představil nový widget – Chromus

Konkrétně se jedná o novinku od nového roku v CyanogenMod 10.1 (Android 4.2), který podporuje widgety na uzamykací obrazovce. Jedná se o hodiny, které se stylem podobají na hodiny z čistého Androidu 4.2 . Cyanogen se chlubí velkou možností nastavení – zvláště na zamykací obrazovce.

MIUI končí s podporou ICS, v roce 2013 nabídne kód Jelly Beanu

Komunita Xiaomi, která se zabývá vývojem MIUI ROM ohlásila, že oficiálně ukončuje podporu MIUI 4.0 (verze s Ice Cream Sandwich) a začne vytvářet ROM pouze s Androidem 4.1 a vyšším. Pro komunitu by ale neměl být problém nadále vytvářet ICS ROM, neboť Xiaomi nabídla verzi 4.0 jako open-source. Verze s Jelly Beanem se uvolnění zdrojového kódu dočká až v tomto roce.

Samsung provedl benchmark neznámého zařízení

V NenaMark2 bylo spatřeno neznámé zařízení od Samsungu, které bude mít kódové označení GT-I9600. V Benchmarku zařízení dosáhlo 58,5 snímků za sekundu. Kromě výkonu nám benchmark také ukázal kousek hardware. Zařízení bude mít procesor 1,4 GHz, Grafiku Mali-400, rozlišení 1280×720 a vše poběží na Androidu 4.1.2 (Jelly Bean)

Motorole unikly specifikace telefonu Droid RAZR M

Na poslední zprávu, na kterou se dnes podíváme, bude únik informací od Motoroly. Ta připravuje zařízení Droid RAZR M, které bude mít 4,5″ HD display (1280×720). Co se týče výbavy, najdeme tam @1,5 GHz procesor Snapdragon S4 Plus, grafiku Adreno 225, 1GB RAM, 16GB ROM, slot na Micro-SD karty a velkou, 3300mAh baterii. Celé zařízení zezačátku poběží na Androidu 4.1 (Jelly Bean), Motorola ovšem plánuje aktualizaci na Android 4.2

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here