Na Baldur’s Gate: Enhanced Edition pro Android se stále nezapomnělo

2

baldurs-gate-enhanced-edition-android

Vylepšená edice prvního dílu legendární RPG série z přelomu tisíciletí Baldur’s Gate, to neměla lehké na žádné z cílových platforem. Na počítačích i tabletovém iOS ji totiž okamžitě po vydání začaly sužovat hromady bugů a technických nedokonalostí, přičemž v druhém případě se objevovaly dokonce i potíže s plynulostí hry a odezvou grafického prostředí.

Zdaleka nejhorší osud však potkal verzi androidí, ta totiž, jakožto poslední v pořadí, zatím nestihla ani vyjít. Původní plán, že se objeví začátkem tohoto roku, totiž padl kvůli technickým problémům se strukturou souborů v instalačním balíčku.

Naštěstí se ale pomalu začíná svítat na lepší časy. Jeden z vývojářů na svém twitteru konkrétně uvedl, že právě problémy androidí verze budou tím hlavním, čím se bude tento týden zaobírat. S trochou štěstí by tak mohly být všechny potíže konečně vyřešeny a jedno z nejlepších RPGéček by se konečně mohlo na androidech objevit i jinak, než jen přes mnohdy problematický emulátor GemRB.

A nakonec jen připomenutí jedné pozitivní zprávy. Souběžně s aktualizacemi již vydaných verzí prvního dílu a přípravou MacOS a andriodí verze se pracuje také na vylepšené verzi dílu druhého.

Baldur’s Gate Enhanced Edition nabídne zážitek původního Baldur’s Gate doplněný o jednu novou postavu, dobrodružství a podporu hry pro více hráčů napříč platformami. Samozřejmostí bude grafické rozhraní přizpůsobené pro dotekové ovládání. Hra se bude na Google Play prodávat za cenu 10 amerických dolarů, tedy přibližně 200 korun českých.

Zdroj: droidgamers

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here