Na Android míří aplikace pro řidiče, která pohlídá vzdálenost vozidel před vámi

5

iOnRoad

iOnRoad dokazuje, že rozšířená realita (augmented reality) může být i užitečná. Aplikace funguje jako jízdní asistent, který hlídá vzdálenost vašeho vozidla od vozidel před vámi a v případě nebezpečí vás na něj upozorní vizuálně i akusticky.

Zdrojem potřebných dat je kamera telefonu, která snímá prostor před vaším vozidlem. Pořízené záběry jsou potom analyzovány pomocí algoritmů na rozpoznávání obrazu. Tento systém je dále doplněn o data z GPS, akcelerometru a gyroskopu ve vašem telefonu.

iOnRoad je určitě dobrý nápad, jestli je využitelný i v praxi, se ale dozvíme až po vydání aplikace. První uživatelé by si iOnRoad pro Android mohli stáhnout už v polovině července. Později by se aplikace měla objevit i ve verzích pro jiné mobilní operační systémy.

httpv://www.youtube.com/watch?v=SOXKegvSN5U

5 KOMENTÁŘE

    • To určitě záleží na každém jedinci. Jinak je podobný systém častý u dražších aut, kde je součástí výbavy.Prodávají se také speciální sady, které si může řidič instalovat do jakéhokoliv auta. Takže jde o poměrně prověřenou funkci, jen k tomu ještě nikoho předtím nenapadlo využít mobil.

  1. Takovahle aplikace je dobra akorat tak na rozbiti huby. Staci vypadek gps signalu,coz je pomerne casty jev na mobilnich telefonech a jste v kufru pred vami jedouciho auta. Tuto app nelze srovnat se systemy,ktere jsou montovany do vozidel jiz ve vyrobe !!! Takoveto aplikace by vubec nemeli spatrit svetlo sveta,jsou zivotu nebezpecne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here