Muž chtěl být ,,připojen“ o něco více než ostatní a nechal si implantovat NFC čip do ruky

1

V dnešní době by mohl být mnohý z nás paranoidní, že je sledován, což neznamená, že není. Čte se to jako scénář Sítě nebo Matrixu a nejspíš se to i v nevyhnutelné budoucnosti stane realitou. Ale co vlastně obnáší mít ve vlastním těle implantovaný NFC čip? Jistý Robert Nelson to dobrovolně vyzkoušel.

3

 

V dnešní době Vám nejspíš implantace kromě toho, že si jen utěšíte touhu po novinkách v oblasti technologií, vlastně nic moc nepřinese, nicméně potenciál využití do budoucna je nemalý. Jistý Robert Nelson si hodně libuje v technických zařízeních a taky si s nimi hraje již pěknou řádku let. Na základě této vášně k technologiím Nelson zjistil, že implantace NFC čipu do jeho levé ruky by byla pozitivním krokem k ,,celkové konektivitě“.

Získání čipu a příslušenství k jeho zavedení bylo tou jednoduchou částí. Za $100( 2185 Kč) nicméně vybaví příhodně nazvaná společnost Dangerous Things sterilní vstřikovací injekcí nabitou 13.56MHz NTAG216 RFID čipem plně kompatibilním s NFC i Vás. Ten má rozměry 12mm na délku a 2mm na šířku. Balení je zdánlivě bio-kompatibilní, ale žádný z produktů firmy Dangerous Things nebyl oficiálně testován nebo certifikován na použití v těle ať už na konkrétním člověku nebo skrze Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

42

 Najít místo, kam implantovat čip, se ukázalo být tou pravou výzvou. Proces implantace není nikterak složitý, přesto to není jedna z věcí, kterou by mohl dělat člověk sám doma.Vývojaři z Dangerous Things si doporučují dojít pro zavedení čipu do tetovacího nebo piercing salonu. Konkrétně na Nelsenovi se po proceduře žádné negativní účinky spojené s implantací (infekce nebo jiné) neprojevily.

Jaká kouzla tedy teď náš pokusný králík může provádět se speciálním udělátkem v ruce? Vzhledem k tomu, že tato technologie, využívána pouze těmi, kterým nevadí ,,hacker v těle“, je ještě v plenkách, může Robert například odemknout svůj chytrý telefon jeho pouhým zvednutím. Momentálně, kdy je jeho ruka plně uzdravena, přemýšlí nadšenec nad využitím čipu k odemykání domu, otvírání dvěří garáže nebo odemykání auta. Dále přemýšlí o zdvojnásobení účinku skrze implantaci druhého čipu do pravé ruky.

5 6

Pokud hodíme argumenty typu alobalového čepce (viz film Znamení) na chvíli za hlavu, zjistíme, že toto využití by mohlo být prvním krokem ke vskutku vzrušující technologii zpřístupňující ověření plateb na základě otisku prstu, s tím spojené odhlašování a přihlašování a nový rozměr bezpečnostních aplikací plus pečlivá data pečující o zdraví společně s monitoringem cvičení. Je toho hodně. Pokud však nic za hlavu házet nebudeme a zamyslíme se, příjdeme s argumenty, které poukazují na to, že ruku v ruce s novinkou příjde i takzvaný ,,bio-hacking“ (Chtěli byste mít v těle čip, který by ovládal někdo, o kom byste neměli ponětí?), což je překážka, která může dalšímu rozvoji rychle utnout tipec, i když ji široká veřejnost příjme vřele.

7

Dangerous Things nabízí speciální aplikaci v obchodu Google Play ke zřízení funkčnosti a na rozdíl od jiných NFC aplikací, Dangerous NFC bude podporovat 32-bitovou heslovou ochranu a zároveň zajišťovat, že čip nebude možno nenávratně zablokovat. Samotný Nelson odpověděl na otázku, proč si vlastně čip nechal vstřelit tak, že vlastně ani on sám nemá dobrý důvod. V téhle fázi technnologie jde prý pouze o ryzí zvědavost, což je akceptovatelné. Nikomu však podobný postup ze stejného důvodu nedoporučuje.

DODATEK: Neschvalujeme a nepodporujeme nikoho k implantování ničeho, NFC čipu nebo čehokoliv jiného, do těla za jakýmkoliv účelem. Buďte si vědomi rozhodnutí, která děláte a vězte, že zodpovědnost spojena se zavedením NFC čipu do těla je jen Vaše.

zdroj: http://www.phonearena.com

1 komentář

  1. Robert Nelson je idiot, který se dobrovolně připravil o vlastní záchranu. Čipy ničí člověku jeho energetickou auru. Až ji bude potřebovat, bude mít smůlu…….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here