Mozilla chystá aktualizaci mobilního Firefoxu s nativnímy GUI prvky

3

O tom, že mobilní verze internetového prohlížeče od Mozilli, Firefoxu, není ani po nesčetných aktualizacích z nejrychlejších se asi není třeba dohadovat. A nyní pravděpodobně konečně víme čím to je, a co je ještě lepší, že to Mozzila plánuje změnit.

Celé grafické prostředí je totiž namísto nativních grafických komponent tvořeno pomocí vlastníhu XULu (multiplatformní toolkit požívaný pro design widgetů a ostatních GUI prvků), který ačkoliv má určité své nesporné výhody, tak není na Androidu z nerychlejších.

A právě to nedávno došlo i vývojovému týmu, který tak pomalu začal pracovat v přepisování grafického rozhraní právě pomocí nativních komponent. Dočkáme se tak nejen citelného zrychlení ale i nového a dle slov tvůrců modernějšího a do ICS lépe padnoucího grafického rozhraní.

Práce ještě nejsou úplně hotové, ale pokud rádi experimentujete, tak si můžete testovací nigtly verzi stáhnout a otestovat již dnes. Stačí ji stáhnout z následujícího odkazu.

 

Zdroj: talkandroid

 

3 KOMENTÁŘE

  1. Hm, je to hukot, co se rychlosti týče, ale zatím je to v nepoužitelném stavu – podivné chování zoomu, hrozný font, lítá to trochu chaoticky, špatně se mi zobrazil igoogle.com… ale až to dodělají, bude to paráda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here