Motorola může citovat Steva Jobse u soudu aneb Spor o tom co se u soudů smí vůbec říkat

0

Soudní spory, a to dokonce i ty patentové, jsou vážnou záležitostí, o které by se nemělo ve větší míře žertovat. Čas od času se u nich ale přeci jen něco tak absurdního, že je to až k smíchu. A právě něco takového se událo tento týden u soudního sporu Motoroly s Applem před americkým soudem.

Apple totiž soudce začátkem tohoto týdne požádal, aby při líčení nebral ohled na věty vyřčené Stevem Jobsem o Androidu. Konkrétně mělo jít o ony nenávistné věty z posmrtně vydané biografie.

  • “I’m going to destroy Android, because it’s a stolen product. I’m willing to go thermonuclear war on this.”
    Zničím Android protože je to ukradený produkt. V tomto ohledu jsem ochoten jít do termonukleární války.
  • “I will spend my last dying breath if I need to, and I will spend every penny of Apple’s $40 billion in the bank, to right this wrong.”
    Pokud budu muset tak dám i své poslední vydechnutí a utratím každou penny z $40 miliardového bohatství Apple, abych napravil tuto křivdu.

Naštěstí pro Motorolu soud v úterý, potažmo ve středu, rozhodl v její prospěch a dovolil jí ony věty použít. Kromě toho také právníkům Applu zakázal aby, cituji: „se pokoušeli naznačit, že je soud soutěží v oblíbenosti …“

Otázkou je, zda právě ony věty, které hodlá Motorola použít nemají sloužit ke stejnému účelu a tedy ukázání Applu z té nenávistné stránky. Možná by tak v rámci čistě logické spravedlnosti bylo lepší, kdyby povoleny nebyly. Nakonec však, kdo jsem já abych soudil, že?

zdroj: gigaom

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here